Wybory 2010. Kaczyński o szefowej kampanii: Nie będzie tylko "paprotką"

Jarosław Kaczyński, który został już formalnie wybrany przez władze partii na kandydata PiS w wyborach prezydenckich powiedział, że szefowa jego kampanii - Joanna Kluzik-Rostkowska nie będzie "paprotką", tylko realnie będzie pełniła swoją funkcję. Kandydaturę prezesa poprali jednogłośnie wszyscy członkowie Rady Politycznej PiS. Sam J.Kaczyński wstrzymał się od głosu.

O decyzji poinformowała szefowa sztabu wyborczego Joanna Kluzik-Rostkowska. Jednogłośny wynik głosowania uznała za swój pierwszy sukces. Podczas posiedzenia Jarosław Kaczyński na krótko zabrał głos. Ogłosił tylko, że Joanna Kluzik-Rostkowska jest szefem jego kampanii i zapowiedział że nie będzie ona "paprotką", tylko realnie będzie pełniła swoją funkcję.

Joanna Kluzik-Rostkowska nie chciała udzielić żadnych informacji na temat szczegółów kampanii wyborczej kandydata PiS. Zapowiedziała tylko wystąpienia publiczne Jarosława Kaczyńskiego, ale apelowała do dziennikarzy o cierpliwość.

Potwierdzenie kandydatury prezesa PiS było jedynie formalną decyzją Rady Politycznej. Komitet wyborczy Jarosława Kaczyńskiego został już zarejestrowany w PKW.

Polecamy: Wybory 2010 dzień po dniu na Facebooku

DOSTĘP PREMIUM