Wybory 2010. "Mamy kandydata". PO najpewniej zebrała już sto tysięcy podpisów

Tylko podpisów z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego wystarczy, by Bronisław Komorowski stał się pełnoprawnym kandydatem na prezydenta - wynika z wpisu posłanki PO Agnieszki Pomaski zamieszczonego na Twitterze ok. 20.00.

"Region Pomorski PO wysyła dziś do Warszawy 55 927 podpisów poparcia dla BK. A to jeszcze nie koniec:) Razem z Zachodniopomorskiem już mamy kandydata:)" - napisała Pomaska, szefowa PO w Gdańsku.

Oznacza to, że tylko w tych dwóch województwach Platforma zebrała 100 tysięcy podpisów za kandydaturą marszałka. A na zebranie potrzebnych podpisów sztaby wyborcze kandydatów mają jeszcze tydzień.

Nawet gdyby Zachodniopomorskie nie zebrało 44 tys. podpisów, to i tak najpewniej zebrały je już struktury Platformy w innych regionach. Sama podkarpacka PO ma już prawie 28,5 tys. podpisów - podaje "Gazeta Wyborcza". A frekwencja w prawyborach na Podkarpaciu była bardzo niska (jedna z trzech najniższych w kraju, najniższa była w Świętokrzyskiem).

Bronisławowi Komorowskiemu i Jarosławowi Kaczyńskiemu, kandydatom dwóch najsilniejszych partii w Sejmie, podpisy zebrać będzie najłatwiej. Najtrudniejsze zadanie czeka kandydatów partii kanapowych i bezpartyjnych. Termin przekazania podpisów do PKW mija 6 maja.

DOSTĘP PREMIUM