Wybory 2010. Władyka o kampanii: To będzie bardzo brutalna konfrontacja

- Kampania będzie krótka, ale tak naprawdę jesteśmy jeszcze na jej początku - mówił w Poranku Radia TOK FM Wiesław Władyka, publicysta tygodnika "Polityka". Jego zdaniem "zraz z narastaniem kampanii będzie narastać konkurencja"

Wiesław Władyka w TOK FM przekonywał, że mimo zapewnień polityków ze wszystkich stron sceny politycznej, kampania wyborcza przybierze ostrą formę. - Jeszcze jesteśmy w jakimś sensie w żałobie, ale kampania to konkurencja, czyli coś ze sobą musi konkurować - mówił Władyka. - I będzie konkurować pewna wizja państwa z drugą wizją państwa.

- W interesie kandydatów nie jest zacieranie tej zasadniczej różnicy między III a IV RP - przekonywał poranny gość TOK FM. - Nie jest to w interesie ani głównego kandydata obozu rządzącego ani kandydata opozycji - tłumaczył Władyka. - Nie jest w ich interesie zacieranie tego konfliktu, tylko ujawnianie go w różnych formach, czy to będzie Polska prawa przeciwko Polsce nieprawej, nie wiem jak to się będzie nazywać, na pewno nie wróci podział na Polskę liberalną i solidarną, ale na jakieś dwie Polski ten podział wróci - zastanawiał się Wiesław Władyka. - I ta treść nie wytrzymuje łagodnej formy, ta forma musi się stać ostra. Nie musi to przybierać formy wulgarnej, prymitywnej, agresywnej, ale w samej swojej istocie to będzie bardzo brutalna konfrontacja - podkreślał gość Jacka Żakowskiego.

Z opinią Wiesława Władyki nie zgadzał się Tomasz Lis. - Ja uważam, że w interesie kandydatów, a szczególnie jednego, jest zacieranie tych różnic - mówił Lis i tłumaczył: - Ja myślę, że gdybyśmy tak nie przy mikrofonach porozmawiali z Joanną Kluzik-Rostkowską czy z innymi politykami PiS, to oni doskonale wiedzą, że IV RP może w wyborach zdobyć 25 proc. a to trochę za mało, żeby wygrać wybory prezydenckie - przekonywał Tomasz Lis. - Więc nie IV RP będziemy wymalowywać na sztandarach, coś zupełnie innego, albo najlepiej zupełnie schowamy sztandary, tak żeby ludzie się domyślali co na nich jest - dodał.

DOSTĘP PREMIUM