Wybory 2010. Radio Maryja publikuje "prawdziwy" sondaż. PiS ma...

- Wyniki sondaży podawane w mediach są gigantycznym oszustwem, przez to narzędziem manipulacji - powiedział w Radio Maryja wykładowca szkoły ojca Rydzyka profesor Broda. Opowiedział o własnych badaniach (jest z wykształcenia fizykiem), według których Prawo i Sprawiedliwość cieszy się popularnością... 50 procent. O sprawie pisze blog Głos Rydzyka.

Czytaj blog Głos Rydzyka>>>

Profesor Rafał Broda, z wykształcenia fizyk, opowiedział o wynikach swojego sondażu, który miał przeprowadzić jeszcze przed katastrofą prezydenckiego Tu-154 na próbie 1152 Polaków. Według jego badań, Prawo i Sprawiedliwość popiera co drugi dorosły Polak - dokładnie 49,8 procent.

Platforma Obywatelska to wybór niecałej jednej trzeciej - 31 procent. Dalej ma być SLD (7,7%), PSL (4,7), Prawica RP (1,9) i inne (4,9).

Posłuchaj nagrania z Radia Maryja .

Wykładowca w szkole Rydzyka nie zapomniał przeprowadzić też sondażu prezydenckiego, w którym także - jakże by inaczej - role są odwrócone w stosunku do innych sondaży. Według Radia Maryja najpopularniejszym (przed 10 kwietnia) kandydatem (nieoficjalnym) był Lech Kaczyński, z poparciem 30,6 procent.

Dalej jest Bronisław Komorowski (16,9), Marek Jurek (7,7), Radek Sikorski (7,6), Andrzej Olechowski (6), Jerzy Szmajdziński (5,4), Waldemar Pawlak (3,1), Tomasz Nałęcz (2,3) i Ludwik Dorn (2).

- Okazuje się, że przed 10 kwietnia Lech Kaczyński miał dwa razy więcej poparcia niż Bronisław Komorowski. Obraz całkowicie inny niż ten, który przedstawiany jest nam w mediach - opowiadał na antenie radia profesor Broda.

Broda zapowiedział też, że niedługo przedstawi (na antenie RM) wyniki kolejnych sondaży.

TOK FM PREMIUM