"Przyjdzie moment, w którym Jarosław Kaczyński będzie aktywny w kampanii"

- Jestem pełen podziwu dla prezesa, że wykazał się siłą i odpowiedzialnością w takiej trudnej sytuacji. Pewnie przyjdzie taki moment, że będzie bardziej aktywny w kampanii, ale o tym też będzie decydował sztab wyborczy - powiedział Zbigniew Ziobro w Polsat News.

- Pan prezes utracił osobę wyjątkowo bliską, brata z którym łączyły go wyjątkowe relacje. Zginęło też wielu członków PiS. To wszystko jest dla niego ciężkim doświadczeniem, jak dla każdego człowieka. To nie jest czas, żeby z pasją i energią zabierać głos. To zachowanie bardzo ludzkie - Zbigniew Ziobro mówił w telewizji Polsat News, dlaczego Jarosław Kaczyński nie zabiera głosu w kampanii prezydenckiej.

"Nie można przymknąć oczu"

Europoseł tłumaczył też dlaczego największy rywal Kaczyńskiego, Bronisław Komorowski, niezbyt często zabiera głos w kampanii. - Nie można udawać, że tej tragicznej sytuacji nie było i przymknąć oczy. Nie można się zachowywać tak jakby nie było sprawy. Myślę że Jarosław Kaczyński zachowuje się bardzo godnie, ma prawo na czas osobistego dystansu - powiedział.

Ziobro nie chciał mówić, czy córka prezydenckiej pary Marta, będzie wspierać w kampanii Jarosława Kaczyńskiego. - Nie mam wiedzy na ten temat, żeby się wypowiadać. Córka Lecha Kaczyńskiego na pewno udzieli pewnego wsparcia prezesowi, co nie musi oznaczać zaangażowania się w kampanię - odparł.

TOK FM PREMIUM