Wybory 2010. Bielan: Każdy nawrócony członek SLD nas cieszy

Adam Bielan, eurodeputowany PiS, mówił w TVN24, że Marta Kaczyńska nie będzie angażowana przez sztab Jarosława Kaczyńskiego w kampanię wyborczą. Dodał, że jest zadowolony, że jej mąż chce działać w PiS-ie: - Każdy nawrócony członek SLD nas cieszy.

- Jeżeli chodzi o zaangażowanie w kampanię, to my nie mamy tego rodzaju planów. Ja jej bym to odradzał - tak Adam Bielan z PiS odpowiada na pytanie, czy Marta Kaczyńska - córka Lecha Kaczyńskiego - będzie się angażowała w kampanię wyborczą Jarosława Kaczyńskiego. Według niego, niektórzy mogliby to w nieprzychylny sposób komentować.

Skomentował również wypowiedź męża Marty Kaczyńskiej - Marcina Dubienieckiego - który powiedział, że myśli o zaangażowaniu w działalność polityczną. - PiS przyciąga różne osoby. Każdy nawrócony członek SLD nas cieszy - mówi. Dubieniecki był do tej pory kojarzony z lewicą. Jego ojciec jest działaczem SLD.

Kurski już w sztabie

Bielan dementuje informacje, że Jacek Kurski i Zbigniew Ziobro nie będą brać udziału w kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego. - U nas w tej chwili obowiązuje zasada: wszystkie ręce na pokład. Jacek Kurski i Zbigniew Ziobro są w szerokim gronie osób, które będą bardzo ważne w kampanii - mówi. Dodaje, że Kurski był już na spotkaniu sztabu wyborczego Kaczyńskiego.

Eurodeputowany PiS twierdzi, że nieobecność Jarosława Kaczyńskiego w mediach nie będzie przeszkodą w kampanii. - Jarosław Kaczyński jest najbardziej znanym politykiem, który startuje. Jego poglądy są dobrze znane - twierdzi. Przyznaje jednak, że jak na razie to Bronisław Komorowski jest faworytem, choć zaznacza, że wynik wyborów jest jeszcze sprawą otwartą.

DOSTĘP PREMIUM