Macierewicz do sejmowej speckomisji. Za Wassermanna

Były likwidator Wojskowych Służb Specjalnych będzie kandydatem PiS do sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych - dowiedziała się ?Rzeczpospolita?. Poseł sprawy nie komentuje, a rzecznik klubu PiS choć nie potwierdza, mówi, że to dobra kandydatura.

Według "Rzeczpospolitej", PiS do sejmowej speckomisji chce zgłosić Antoniego Macierewicza. Poseł ma zastąpić Zbigniewa Wassermanna, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.

Macierewicz pytany przez "Rz" sprawy nie komentuje: - Nie wypowiadam się na ten temat. Kto będzie kandydatem, to decyzja władz klubu.

Dziennik przypomina, że były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego kandydował już do tej komisji w 2007 r. Wtedy jednak na jego powołanie nie zgodziła się Platforma Obywatelska. Podobnie było w 2008 r., gdy nie wszedł w skład komisji śledczej ds. nacisków na prokuraturę i służby specjalne, oraz w 2009 r., gdy jego kandydaturę zgłoszono do komisji śledczej zajmującej się sprawą porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika.

Czy i tym razem będzie podobnie, nie wiadomo. Jednak jak mówi "Rz" członek władz PiS, partia na wszelki wypadek przygotowała rezerwowego kandydata.

Pytany w radiu TOK FM o kandydaturę Antoniego Macierewicza do speckomisji, rzecznik klubu Mariusz Błaszczak powiedział, że nic o tym nie wie, choć jak dodał "poseł Macierewicz jest osobą, która jest przygotowana do pełnienia takiej roli".

- Był wiceministrem obrony narodowej, był likwidatorem WSI, był szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego, a wiec kwalifikacje niewątpliwie ma - ocenił rzecznik klubu PiS.

Dziś po spotkaniu sejmowej speckomisji ds. służb specjalnych klub PiS zaproponował, by to poseł Andrzej Dera zastąpił w hazardowej komisji śledczej tragicznie zmarłego Zbigniewa Wassermanna. Wszystkie kluby zadeklarowały poparcie tej kandydatury.

Dera pracuje już w komisji ds. Olewnika. Ma ona zakończyć pracę do końca czerwca.

DOSTĘP PREMIUM