Jaruzelski: Spróbuję tę ostatnią defiladę w swoim życiu zobaczyć

Gen. Wojciech Jaruzelski oświadczył, że ma zamiar wziąć udział w obchodach zakończenie II wojny światowej w Moskwie: ?Spróbuję tę ostatnią defiladę w swoim życiu zobaczyć?. Poparł również Grzegorza Napieralskiego w wyborach prezydenckich.

- Jestem starym żołnierzem. Spróbuję tę ostatnią defiladę w swoim życiu zobaczyć - powiedział w Sejmie dziennikarzom gen. Wojciech Jaruzelski. Ma zamiar udać się w weekend do Moskwy, żeby wziąć udział w obchodach 65. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

- Zdecydowałem się, bo jestem kombatantem II wojny światowej, który walczył na pierwszej linii. Zostali zaproszeni również inni byli prezydenci, którzy byli kombatantami. Dlaczego były prezydent Polski miałby z tego nie skorzystać? - pytał się retorycznie. Dodał, że jest "bardzo wdzięczny, Bronisławowi Komorowskiemu, że zaproponował mu wspólną podroż do Moskwy".

Za Napieralskim

Jaruzelski oficjalnie wyraził poparcie dla kandydatury Grzegorza Napieralskiego. - Popieram jego kandydaturę, bo uważam za godnego kandydata, który zasługuje na to, żeby walczyć o właściwe miejsce w wyborach - powiedział. Zastrzegł jednak, że nie weźmie udziału w wyborach. - Już nie nadaję się do żadnych działań aktywnych - mówi.

Napieralski powiedział, że jest zadowolony z poparcia Jaruzelskiego. - Ja bardzo się cieszę, że dzisiaj żołnierz frontowy, który był ranny pod moim rodzinnym miastem Szczecinem, jest dzisiaj w Sejmie - uważa.

Kandydaci na prezydenta [ZDJĘCIA]. Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię:

DOSTĘP PREMIUM