Olechowski: Dostaję depresji na widok sondaży

Andrzej Olechowski przyznał w radiowej ?Trójce?, że dostaje depresji na widok sondaży. Według niego słaby wynik w sondażach wynika z tego, że na razie jest mało znany.

- Zawsze rozumiałem politykę jako poszukiwanie najlepszych rozwiązań dla obywateli. To się nazywa poszukiwaniem dobra wspólnego, a jak najlepiej go szukać, jeśli nie przez konfrontacje różnych propozycji? Dlatego moja pierwsza debata wyborcza będzie z Markiem Jurkiem, bo stoimy na dwóch różnych, skrajnych stanowiskach - powiedział w "Trójce" Andrzej Olechowski. Zapytany czy ma depresję, przyznał, że dostaje depresji na widok sondaży. Dodał, że jego słaby wynik w sondażach wynika z tego, że na razie jest mało znany.

Kandydat na prezydenta ma też pretensje do PO i PiS, bo obie straszą wyborców i budują kampanię nienawiści. - Ja nie uważam, że Polska padnie ofiarą jakiegoś kataklizmu, jeśli Jarosław Kaczyński wygra, ale strzelimy sobie w nogę na pięć lat. W tym zaostrzającym się konflikcie wygrana którejkolwiek ze stron zapowiada nam ciężkie pięć lat - powiedział.

DOSTĘP PREMIUM