Wybory 2010. "Rzeczpospolita": Nowak szefem Kancelarii Prezydenta, jeśli wygra Komorowski

PO już kompletuje skład Kancelarii Prezydenta, gdyby Bronisław Komorowski wygrał wybory. Sławomir Nowak miałby zostać jego najważniejszym współpracownikiem.

Platforma Obywatelska ponoć zastanawia się już, kogo ma zabrać do Pałacu Prezydenckiego Bronisław Komorowski, gdy wygra wybory. Według dzisiejszej "Rzeczpospolitej" , szefem Kancelarii Prezydenta ma zostać Sławomir Nowak, który teraz kieruje kampanią Komorowskiego. - Plan jest taki: jeśli kandydat PO wygra wybory, to jego kancelarią miałby zarządzać były szef gabinetu premiera - mówi polityk z władz PO.

Członkowie PO uważają, że ewentualna nominacja Nowaka na to stanowisko to trafna decyzja. - W kancelarii przydałby się jako osoba, która ma doświadczenie na stanowisku ministra i w kontaktach międzynarodowych - mówi wiceszef PO Tomasz Tomczykiewicz.

Gazeta wymienia również innych polityków, którzy mogą znaleźć się w Pałacu Prezydenckim. Andrzej Halicki miałby zajmować się sprawami zagranicznymi, a Małgorzata Kidawa-Błońska zostałaby rzecznikiem prezydenta.

DOSTĘP PREMIUM