Kampania w sieci. Odc. 3. Subiektywny ranking stron kandydatów

Głównym orężem kandydata na prezydenta w kampanii internetowej jest jego strona. Porównaliśmy więc je pod względem wyglądu, konstrukcji i treści. Kto wypadł najlepiej?

Która strona podoba Ci się najbardziej? Głosuj>>

Bronisław Komorowski: 5-

Strona Bronisława Komorowskiego została uznana przez nas za najlepszą. Ładnie wygląda. Czcionka i kolory są dobrze dobrane. Może trochę za dużo jest na witrynie niebieskiego i te gwiazdki na stronie głównej są niepotrzebne. Kandyduje na prezydenta Polski, a nie jakieś stanowisko w strukturach UE.

Witryna jest dobrze skonstruowana. Łatwo znaleźć potrzebne informacje. Dobrym pomysłem jest sposób przedstawiania aktualności. Jedyny minus strony w tym obszarze, to drobne błędy i mały nieporządek na dole strony głównej.

Na stronie znajdziemy bardzo dużo informacji o Bronisławie Komorowskim, jego rodzinie i programie wyborczym. Jest galeria zdjęć, w tym przodków. Brakuje jednak filmów.

Zawartość - 5. Konstrukcja - 4+, Wygląd - 4+. Średnia: 5- .

Grzegorz Napieralski: 4

Strona główna witryny Grzegorza Napieralskiego robi wrażenie. Zawiera wszystkie potrzebne informacje, a elementy są przejrzyście i logicznie uporządkowane. Tylko z estetyką jest gorzej. Za mała czcionka i ostra czerwień psują dobre wrażenie. Możemy go zapewnić, że każdy wie, że jest lewicowym kandydatem i tą czerwienią nie musi tego podkreślać.

Treści na stronie jest sporo - dużo aktualności, biografia, jego wpisy z bloga. Pokazano również sztab wyborczy. Za mało natomiast jest zdjęć i filmów. Brakuje również programu, czy choćby krótkiego tekstu, dlaczego chce kandydować.

Zawartość - 4. Konstrukcja - 5. Wygląd - tylko 3+. Średnia: 4 .

Andrzej Olechowski: 4-

Pod względem estetycznym strona Andrzeja Olechowskiego jest najlepsza. Udało się dobrze dobrać kolory i czcionkę. W porównaniu do innych stron kandydatów, to wyższa liga.

Za słabo jednak wykorzystana jest strona główna. Program wyborczy, co jest na razie atutem Olechowskiego, jest za mało wyeksponowany. Brakuje również informacji, że to strona kandydata na prezydenta, a nie zwykłego obywatela - Andrzeja Olechowskiego. Linki do wpłat na komitet są umieszczone w rogu strony i ich prawie nie widać.

W dodatku brakuje zdjęć, a multimediów jest mało. Dobrze natomiast, że jest zamieszczona biografia i dużo informacji dla ewentualnych wolontariuszy.

Zawartość - 4, konstrukcja już tylko 3. Za wygląd dajemy 4+. Średnia: 4- .

Waldemar Pawlak: 4=

Waldemar Pawlak kreuje się na najnowocześniejszego kandydata w wyborach prezydenckich. Jego strona jednak nie zachwyca.

Najważniejszą jej zaletą jest przejrzystość i zwięzłość. Twórcom strony udało się zamieścić dużo informacji o kandydacie, a nie doprowadziło to do zbytniego rozrostu strony. Biografia Pawlaka w formie CV jest bardzo dobrym pomysłem. Wartości stronie dodają multimedia, ale już galeria zdjęć jest bardzo uboga. Użytkownicy na pewno chcieliby zobaczyć np. zdjęcie Pawlaka z dzieciństwa.

Bardzo dobrze, że na stronie jest dużo aktualności, ale dlaczego zakładki "Linki" jest pusta?

Zawartość strony oceniamy na 3, a konstrukcję na 4+. Graficznie strona wygląda dobrze, ale nie zachwyca, dlatego 3+. Średnia: 4= .

Marek Jurek: 3+

Za dużo tekstu na głównej stronie - to jedna z wad witryny Marka Jurka . Bardzo ważne jest zamieszczanie najnowszych wiadomości, ale można je przedstawić w skróconej wersji. Przez to główna strona wydaje się przeładowana. Plusem są natomiast dobrze dobrane kolory i czcionka.

Treści nie ma niestety za dużo. Brakuje programu, galerii zdjęć, filmów. Dobre wrażenie robi zakładka rodzina i zdjęcie państwa Jurków z dziećmi . Powinno ono znaleźć się na pierwszej stronie. Ogromny minus za jego schowanie!

Estetycznie strona jest ładna, konstrukcja już gorsza. Dajemy odpowiednio - 4 oraz 3- . Za mało zawartości, choć strona nadrabia aktualnościami - 3. Średnia: 3+ .

Kornel Morawiecki: 3

Gdyby strona główna witryny Kornela Morawieckiego kończyła się na winiecie i nawigacji, to by nam się bardzo podobała. Niestety reszta strony jest zła. Kształt czcionki, jej wielkość i kolor powoduje, że tekst trudno się czyta. Na samej stronie panuje bałagan. Część rzeczy - jak np. archiwum - jest na dole strony, a powinno być w szpalcie bocznej. Przez to strona jest za długa. Trudno też jest się po niej poruszać.

Treści jest sporo - wpisy z bloga, artykuły, aktualności spoty wyborcze. Szkoda, że w zakładce "Cytaty" jest tylko jedna wypowiedź. Bardzo dobrym pomysłem było umieszczenie na stronie forum i możliwości komentowania wpisów.

Zawartość - 5+. Wygląd - 3-. Konstrukcja - 2. Średnia: 3 .

Bogusław Ziętek: 2+

Bogusław Ziętek ma jedną z brzydszych stron internetowych . Niestety kolor brązowy nie był najlepszym wyborem. W dodatku strona jest bardzo prosta i zawiera niewiele konkretnej treści. To minusy.

Do plusów należy zakładka z katalogiem humor. To zawsze jest atrakcyjne dla użytkowników. Są również dwie galerie ze zdjęciami i kilka spotów.

Wygląd - 1+, konstrukcja - 2, Zawartość - 3+. Średnia: 2+ .

Andrzej Lepper: 2-

Pierwsza rzecz na stronie głównej witryny Andrzeja Leppera , która zwraca uwagę, to jego uśmiechnięte oblicze na tle Pałacu Prezydenckiego. Niestety oprócz tego oraz biografii kandydata i krótkiego programu nie ma tam nic. Całą stronę można zwiedzić szybciej niż zajmuje zjedzenie kanapki.

Za treść strona dostaje 2. Wygląd poprawny, więc 3- . Konstrukcja strony jest bardzo prosta - 1. Średnia: 2- .

Kogo nie oceniliśmy

Postanowiliśmy nie oceniać strony Jarosława Kaczyńskiego , gdyż zapewne będzie jeszcze rozbudowana. Na razie są tam tylko trzy duże wpisy i link do kontaktu. Sama strona jest bardzo słaba.

Janusz Korwin-Mikke posiada kilka stron. Jego stała witryna jest bardzo dobrze zrobiona, ale nie jest to strona kandydata na prezydenta.

TOK FM PREMIUM