Wybory 2010. Wojna w sztabie PiS-u: Bielan odsunięty od władzy przez Kluzik-Rostkowską?

PRZEGLĄD PRASY: Ekipa odpowiadająca za kampanię Jarosława Kaczyńskiego tylko z zewnątrz wygląda perfekcyjnie - pisze ?Polska the Times?. Wewnątrz sztabu toczy się ostra walka pomiędzy jego szefową, Joanną Kluzik-Rostkowską, a Adamem Bielanem, rzecznikiem PiS.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że to właśnie Bielan "wymyślił" Kluzik-Rostkowską i rzecznika sztabu Pawła Poncyljusza. To on przekonał prezesa, że w kampanii potrzebne sa nowe twarze - powiedział gazecie informator.

Kluzik-Rostkowska nie zamierza jednak być "paprotką" i postanowiła faktycznie rządzić. Szefowa domaga się prawa do faktycznego podejmowania decyzji, co rozsierdziło ludzi skupionych wokół Bielana, dotychczas jednego z najbliższych współpracowników Kaczyńskiego. Do ostrej kłótni doszło przy wyborze firmy mającej przygotować plakat wyborczy. Bielan tą walkę przegrał i, według rozmówcy gazety, obraził się i przestał pojawiać na naradach.

Do kolejnego sporu doszło przy wprowadzaniu do kampanii nowych firm i osób, m.in. Michała Bichniewicza, właściciela firmy wydawniczej i internetowej. Obóz Bielana był temu przeciwny, ale Kluzik-Rostkowska i Poncyljusz chcieli postawić na nowe twarze.

Sam rzecznik sztabu przekonuje, że nie ma wojen ani kłótni. - Są co najwyżej różnice zdań - twierdzi Poncyljusz.

Czytaj więcej w "Polska the Times"

DOSTĘP PREMIUM