Wybory 2010. Nowak: Czyny pokażą, czy Kaczyński się zmienił

- Ja mam wiarę w ludzi. Chciałbym wierzyć, że Jaroslaw Kaczyński się zmienił - mówił dziś w TVN24 Sławomir Nowak, szef sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego.

Sławomir Nowak szef sztabu pytany, czy wierzy w zmianę Jarosława Kaczyńskiego, powiedział: Ja mam wiarę w ludzi i wierzę, że się zmienił. Ale to czyny pokażą, jak jest naprawdę, a nie słowa, limitowany wywiad dla jednego z prawomyślnych portali internetowych. Poczekajmy, zobaczymy. Fakty to potwierdzą - mówił Sławomir Nowak w TVN24.

Bronisław Komorowski liczy, że w poniedziałek o godz. 15 będzie mógł porozmawiać z Jarosławem Kaczyńskim - Prezes będzie wtedy obecny fizycznie. - To ważne, że spotkają się w końcu na Radzie Bezpieczeństwa Narodowego - stwierdził.

Mówił, że nie rozmawiał z Joanną Kluzik-Rostkowską (szefową sztabu J. Kaczyńskiego) - Spotykaliśmy się w przelocie, nie rozmawialiśmy o szczegółach debaty. My szanujemy wolę i jesteśmy konsekwentni. Jeśli będzie wola, to znajdziemy do siebie drogę - mówił Nowak

- Kluzik-Rostkowska ma do Was zadzwonić? - pytał Jarosław Kuźniar.

- Tak byłoby grzeczniej - stwierdził Nowak.

Skrytykował robienie dużego hałasu w sprawie stworzenia plakatu Jarosława Kaczyńskiego. - A nazwisko jest na nim napisane małymi literami - mówił.

Przypomniał, kto popiera Komorowskiego. Są to m.in. Lech Wałęsa, Wisława Szymborska oraz aktorzy jak np. Tomasz Karolak.

Polecamy: Wybory 2010 dzień po dniu na Facebooku

DOSTĘP PREMIUM