Wybory 2010. Komorowski rozmawiał przez wideoczat z internautami

- Jedną z form wypoczynku dla mnie jest pisanie wierszy - oznajmił na wideoczacie Bronisław Komorowski. Internauci mogli dowiedzieć się również, gdzie kandydat PO na prezydenta pojedzie z pierwszą wizytą zagraniczną, jeśli wygra wybory oraz czy będzie wetował projekty ustaw obecnej koalicji.

Bronisław Komorowski twierdzi, że część mediów publicznych jest nieobiektywna w kampanii wyborczej. - W tej chwili trzeba z przykrością powiedzieć, że część mediów publicznych ma coraz mniej wspólnego z misją publiczną, a więcej z misją partyjną. Są konkretne projekty, które mają tę sytuację zmienić - mówił. Następnie zapewnił, że takie rozwiązania będzie popierał.

- Pierwszą wizytą będzie wizyta w Brukseli i od razu następnego dnia odwiedzę Paryż i Berlin dla podkreślenia ważności Trójkąta Weimarskiego - powiedział Komorowski w wideoczacie. Jego zdaniem, współpraca w ramach tej struktury międzynarodowej powinna być odnowiona.

Jeden z internautów zapytał , czy Komorowski będzie wetował ustawy koalicji PO-PSL. - Nie mam z tym żadnego problemu. Na przykład rolą prezydenta jest chronienie budżetu państwa przed nieuzasadnionymi podatkami. Wierzę w rozsądek obecnej koalicji i wierzę, że do takich sytuacji nie będzie - mówił.

W wolnym czasie pisze wiersze

Komorowski przyznaje, że ma teraz mało wolnego czasu, ale stara go w pełni wykorzystać. - Są to głownie spacery, a kiedyś wycieczki piesze i żeglarstwo. Inną formą wypoczynku dla mnie jest po prostu pisanie czegoś dla siebie: wspomnień, pamiętnika albo pisanie wierszy - mówił internautom.

Wypowiedział się też nt. podejścia swojej rodziny do kampanii wyborczej. - Przez 20 lat udało się nam z żoną i pięciorgiem dzieci ochronić prywatność rodziny. Nie kwapimy się do występowania w teatrze politycznym - stwierdził.

DOSTĘP PREMIUM