Wybory 2010. Poncyljusz o komitecie honorowym: Język rodem z targowiska

Rzecznik sztabu Jarosława Kaczyńskiego Paweł Poncyljusz krytykuje niektóre wypowiedzi członków komitetu honorowego Bronisława Komorowskiego. W komitecie kandydata PO na prezydenta znaleźli się między innymi Władysław Bartoszewski, Andrzej Wajda, Lech Wałęsa i Tadeusz Mazowiecki.

- Nazwiska imponujące, ale słowa, które tam padały smucą - mówi Poncyljusz. Dodaje, że szczególnie smuci go nieadekwatna reakcja Bronisława Komorowskiego na ostre wypowiedzi członków jego komitetu. Poncyljusz powiedział, że wydawało się, że elity są zobowiązane do pewnego poziomu dyskusji, a tymczasem okazało się, że mamy do czynienia z językiem rodem z targowiska.

"Tak zwane elity"

Na pytanie, w jaki sposób ktokolwiek mógłby mitygować zacnych starców podczas publicznych wystąpień, rzecznik sztabu Jarosława Kaczyńskiego odparł, że im dłużej będą mówić tym lepiej. Dodał, że to Polacy ocenią, czy "tak zwane elity" powinny używać takiego języka. Paweł Poncyljusz zaznaczył też, że Bronisław Komorowski, który powołał komitet honorowy odpowiada za każde słowo, które padło na spotkaniu tej grupy. Powiedział też, że choć wydawało mu się, że ostre słowa wywołały skrzywienie na ustach Donalda Tuska, ale na ustach Bronisława Komorowskiego już nie.

O wojnie domowej i zwierzętach futerkowych

Andrzej Wajda powiedział podczas prezentacji komitetu honorowego, że obecna sytuacja polityczna jest tak zaogniona, że można ją porównać do wojny domowej.

Władysław Bartoszewski przypisał Jarosławowi Kaczyńskiemu doświadczenie w hodowli zwierząt futerkowych i wytknął brak żony i dzieci . O sobie powiedział, że jest wesołym bezpartyjnym staruszkiem.

Wczoraj słowa Bartoszewskiego skrytykował Władysław Frasyniuk. Polityk mówił w TVN24, że " Bartoszewski nie powinien takich rzeczy robić " i że "ludzie którzy mają więcej szarych komórek powinni z nich korzystać".

TOK FM PREMIUM