Wybory 2010. Olechowski ujawnia swój majątek. Wart co najmniej 17 mln zł

Dwa domy, pięć mieszkań i dwa samochody. Do tego inwestycje w papierach wartościowych, funduszach inwestycyjnych oraz lokaty bankowe w sumie na ponad 10 milionów złotych. To majątek Andrzeja Olechowskiego.

Kandydat na prezydenta ujawnił swój majątek na swoich stronach internetowych . Nie miał takiego obowiązku, ale jak tłumaczy Olechowski postanowił to zrobić, bo "przejrzystość majątkowa jest podstawowym warunkiem przeciwdziałania zjawisku korupcji i bogacenia się na pełnionych urzędach oraz odpowiada uzasadnionym oczekiwaniom obywateli".

Co ujawnił Olechowski?

Andrzej Olechowski wylicza, że w Warszawie posiada jeden dom i pięć mieszkań. Ale poza samą stolicą jeszcze dom w gminie Kościelisko i jest współwłaścicielem połowy domu w gminie Buczkowice. Szacuje, że wszystkie nieruchomości warte są w sumie ok. 6,5 mln złotych. W jego garażu stoją dwa samochody - Volvo XC70 i Mercedes A150. Nie podał jednak ani, jaka jest ich wartość, ani jaki mają rok produkcji.

Do tego Olechowski zainwestował w papiery wartościowe oraz fundusze inwestycyjne. Tu ma zgromadzonych ok. 7, 5 mln zł. Z kolei na lokatach bankowych posiada niemal 2,7 mln zł.

Kandydat na prezydenta dodaje, że 10 maja zawiesił prowadzenie działalności gospodarczej.

Polecamy: Wybory 2010 dzień po dniu na Facebooku

DOSTĘP PREMIUM