Kaczyński: Z powodu powodzi niezbędne są zmiany w budżecie

Jarosław Kaczyński w czasie dyskusji w Sejmie o sytuacji powodziowej w Polsce zaapelował do wszystkich Polaków o solidarność na rzecz tych, którzy cierpią z powodu powodzi. - Dzisiaj nie powinno być żadnych podziałów - dodał. Zdaniem prezesa PiS, niezbędna jest poprawka do budżetu, by uwzględnić w niej pomoc finansową dla powodzian.

- To wyzwanie jest wezwaniem do solidarności - mówił w Sejmie Jarosław Kaczyński. Kandydat PiS na prezydenta zauważył, że w ostatnich dniach widać "wiele pięknego zaangażowania". Wezwał wszystkich Polaków do udzielenia wszelkiej potrzebnej pomocy.

- To jest także wyzwanie dla państwa, dla jego struktur. Chciałbym wezwać w tym miejscu do hojności. Ona wyraża społeczną solidarność - coś, co jest nam dzisiaj bardzo potrzebne, to że jesteśmy dzisiaj razem - dodał Kaczyński podkreślając, że niezbędna jest poprawka do budżetu.

Z kolei Bronisław Komorowski mówił dzisiaj w Poranku Radia TOK FM, że rząd nie zapowiada w tej chwili potrzeby korekty budżetu w związku z powodzią, ponieważ w rezerwie są pieniądze dla poszkodowanych.

Kaczyński zauważył, że w Polsce trzeba stworzyć system lepszej ochrony przed powodzią. - W Polsce w tej dziedzinie (ochrony przeciwpowodziowej - przyp. zsz) nie uczyniono wiele w ciągu ostatnich 20 lat, a to co zostało uczynione w latach 2006-2007 zostało zaniechane - zakończył swoje wystąpienie prezes PiS.

DOSTĘP PREMIUM