Wybory 2010. Sondaż: Kaczyński traci 8 proc. Komorowski wygrywa w I turze

Według sondażu TNS OBOP dla programu ?Forum?, Bronisław Komorowski cieszy się 53-procentowym poparciem. Jednocześnie spadają notowania Jarosława Kaczyńskiego.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższy weekend, Bronisław Komorowski wygrałby je już w pierwszej turze. Zdobyłby 53 proc. głosów, a jego najważniejszy wyborczy przeciwnik - Jarosław Kaczyński - uzyskałby 28 proc. poparcia. Tak wynika z sondażu TNS OBOP dla programu "Forum" nadawanego w telewizji TVP Info.

W porównaniu z sondażem sprzed dwóch tygodni, Bronisław Komorowski zyskał trzy punkty procentowe poparcia. Natomiast poparcie dla Jarosława Kaczyńskiego spadało z 36 proc. do 28 proc. - To pokazuje, że formuła żałoby i milczenia się wyczerpała. Wyborcy domagają się, żeby Jarosław Kaczyński coś powiedział - komentuje socjolog Radosław Markowski.

- Dokładnie takie same sondaże, a nawet gorsze, były dla naszego kandydata w ostatnich wyborach. Zostały jeszcze cztery tygodnie do pierwszej tury, dodatkowe dwa tygodnie do drugiej tury. Będziemy ten dystans zmniejszać - komentuje w TVP Info Adam Bielan z PiS.

Na trzecim miejscu ex equo - Grzegorz Napieralski, Andrzej Olechowski i Andrzej Lepper, którzy uzyskali po 4 proc. poparcia. Rezultat Kandydata SLD nie uległ zmianie, w porównaniu z poprzednim sondażem, natomiast Andrzej Lepper i Andrzej Olechowski zyskali 2 proc. poparcia. Za nimi z trzyprocentowym poparciem uplasowali się - Waldemar Pawlak i Janusz Korwin-Mikke. Najgorszy rezultat zanotował Marek Jurek - 1 proc.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM