Wybory 2010. Akcja PiS: "Przynieś babci dowód"

"Dalej czekasz na cud Tuska, lepiej oddaj babci dowód" - smsy między innymi o takiej treści rozsyłają politycy i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości.

Tym sposobem zwolennicy Jarosława Kaczyńskiego informują o akcji "Przynieś babci dowód" wymyślonej przez młodych sztabowców kandydata PiS na prezydenta - ustalił reporter TOK FM. W wiadomościach rozsyłanych na telefony komórkowe pojawiają się także inne treści. Np. "Masz dość cudów Tuska - jeśli tak oddaj głos na realną wizję zmian razem z mamą i babcią" i "Jeśli nie chcesz w Polsce recesji jak w Irlandii - lepiej oddaj babci dowód".

Taka inicjatywa - jak przyznają w rozmowie z nami politycy PiS - jest wprost odniesieniem do nawoływań wyborców Platformy przed wyborami parlamentarnymi w 2007 roku do "zabierania babciom dowodu".

Dowód dla babci: za rządów PiS gospodarka rozwijała się najszybciej

Ale w akcji PiS nie chodzi tylko o dokument tożsamości. Jak twierdzi Paweł Poncyljusz, rzecznik sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego dowodem są informacje o tym, "co udało się rządom PiS-u, a co jest teraz przeinaczane". - Nasi polityczni konkurenci twierdzą, że w czasie rządów w latach 2005 - 2007 nie było sukcesów, że działy się same złe rzeczy. Chcemy to odkłamywać - mówi nam Poncyljusz.

Pomóc w tym "dostarczaniu babci dowodów", na to, że warto zagłosować na prezesa PiS mają zbiorcze materiały, które będą w tym celu umieszczane na stronach internetowych kandydata PiS. Pierwszy już się tam pojawił - to porównanie sytuacji gospodarczej w czasie, gdy premierem był Jarosław Kaczyński do okresu, gdy rządził SLD i do obecnych.

Jest też apel: "Czy wiesz, że w ostatniej dekadzie polska gospodarka rozwijała się najszybciej za rządów PiS? Twoja Babcia mówiła Ci o tym już dawno, ale Ty nie wierzyłeś. Oto dowód - dane z raportu Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN. Przeczytaj. A może Twoja babcia nie wiedziała o tym? Także wtedy dowód się przyda! Przynieś go babci" - czytamy na internetowej witrynie.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM