Wybory 2010."Jestem z całej Polski". Komorowski o sobie w spocie wyborczym

Jak ktoś mnie pyta, skąd jestem. Odpowiadam: z Polski - mówi w swoim pierwszym spocie Bronisław Komorowski, który dziś zaprezentował sztab wyborczy kandydata PO. - W filmie wszystko jest autentyczne, nie ma żadnych trików - zapewniał poseł Sławomir Nowak.

Bronisław Komorowski - spot wyborczy

W minutowym spocie o Komorowskim poznajemy jego wybrane momenty z życiorysu. Kandydat Platformy siedzi w fotelu we własnym mieszkaniu i opowiada: - Komorowscy pochodzą z Kresów, ale ja już się urodziłem na ziemiach odzyskanych w Obornikach koło Wrocławia - mówi i jednocześnie widzimy stare fotografie jego rodziców.

Komorowski pokazuje też dom, w którym mieszkali. - To pewnie z tej czereśni ojciec zerwał pierwszą garść owoców, zaniósł mamie tuż po porodzie - wskazuje na drzewo i zrywa czereśnie. - Potem mieszkaliśmy w Poznaniu, skąd pochodziła mama. A dzieciństwo spędziłem w Józefowie pod Warszawą w takim baraku jak ten - kontynuuje swoją opowieść spacerując koło domu.

Ale z gór nie jesteś? "Góry kocham"

Kandydat PO mówi też o tym, że "liceum i studia spędził w Warszawie". Kolejno - widzimy go, jak wchodzi do więzienia na warszawskiej Białołęce. - 13 grudnia 1981 znowu się przeprowadziłem. No trochę nie z własnej woli. A za dom musiało starczyć zdjęcie dzieci, które wisiało nad łóżkiem - opowiada.

Komorowski mówi też o swojej rodzinie. - Na warszawskim Powiślu wychowaliśmy pięcioro dzieci. Mamy tez dom na Suwalszczyźnie w miejscowości o wdzięcznej nazwie Buda Ruska - chwali się, a kamera pokazuje rodzinę zgromadzoną wokół jednego stołu.

- Ale z gór nie jesteś? - rzuca jego syn, a pozostali członkowie śmieją się. - Ale góry kocham - odpowiada z uśmiechem Komorowski, a w tle pojawiają się rodzinne fotografie z urlopu spędzonego na nartach. - Kiedy więc ktoś zatem spyta: a konkretnie z jakiej części Polski? Odpowiadam - konkretnie z całej Polski - kończy Bronisław Komorowski.

"W filmie wszystko jest autentyczne"

- Ten film to prawdziwa historia o Bronisławie Komorowskim. Często stosuje się w kampanii triki. Tu ich ma, wszystko jest autentyczne - zapewniał Sławomir Nowak podczas prezentacji spotu. A ponieważ, jak mówił szef sztabu kandydata PO, życiorys marszałka Sejmu jest tak bogaty, że trudno opowiedzieć go w jednym filmie - powstaje właśnie kolejny film wyborczy. - Będzie o aktywności Komorowskiego w walce o Polskę - zapowiadał Nowak.

Koszulka wyborcza Komorowskiego z rysunkiem Raczkowskiego

To nie koniec pomysłów sztabu wyborczego Komorowskiego. PO będzie także rozprowadzać koszulki, plakietki oraz naklejki na samochody ze humorystycznymi rysunkami Marka Raczkowskiego. - Zostały narysowane specjalnie dla Bronisława Komorowskiego - podkreślał Sławomir Nowak.

DOSTĘP PREMIUM