Holland: KRRiT zachowuje się haniebnie

PRZEGLĄD PRASY. - Widać, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jest skrajnie upolityczniona - mówi w wywiadzie dla ?Polska The Times? Agnieszka Holland. Przedstawia projekt ustawy i medialnej twórców i zaznacza, że mogłaby wesprzeć Komorowskiego, gdyby umiał położyć nacisk na zmiany.

W wywiadzie dla "Polska The Times" Holland opowiedziała o założeniach ustawy, którą przygotowują twórcy. - Jej filozofia jest jasna: chodzi o to, aby politycy nie mieli nic wspólnego z zarządzaniem mediami. W tej chwili mediami zarządzają ludzie niekompetentni, politrucy z nadania i doprowadzają je do ruiny. W momencie, kiedy ta ustawa zagwarantuje, że nikt z polityków nie będzie miał wpływu na kierowanie mediami publicznymi (na zasadzie ty ich nie masz, więc ja również mieć ich nie muszę), to istnieje nadzieja, że dla dobra wspólnego politycy odpuszczą.

Pytana o to, czy rozmawiała już o swoim ewentualnym zaangażowaniu i pomocy Komorowskiemu, odpowiada: - Dostałam jedynie sygnał przez jednego z jego współpracowników, że chciałby mnie prosić o zaangażowanie. Na razie jesteśmy przed wyborami i zobaczymy, co będzie.

Holland podkreśliła, że nie interesuje jej "dawanie twarzy", ale konkretne działania. Zaznaczyła też, że jej działanie musiałoby być ograniczone w czasie, ponieważ większość czasu spędza poza Polską.

Reżyser przyznała również, że dobrze się dzieje, że podejmuje się próbę rozwiązania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. - Uważam, że to słuszne, bo KRRiT zachowuje się haniebnie. Za jej kadencji doszło do kompletnej ruiny mediów.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM