Dziennikarka TVP Info złoży pozew? Bez wiedzy znalazła się w spocie Morawieckiego

Karolina Lewicka, dziennikarka TVP Info, zapowiada pozew przeciwko Kornelowi Morawieckiemu. Bez swojej wiedzy i zgody stała się bohaterką spotu kandydata na prezydenta - informuje ?Dziennik Gazeta Prawna?.

Nie przegap: wybory gazeta.pl- serwis specjalny

Sprawa wyszła na jaw w minionym tygodniu, kiedy swój spot wyborczy zaprezentował Kornel Morawiecki - założyciel Solidarności Walczącej. W klipie wykorzystano fragment wywiadu, jakiego Morawiecki udzielał Telewizji Polskiej. W materiale, oprócz wypowiedzi kandydata, wykorzystano także ujęcia kręcone z boku, na których widzimy dziennikarkę TVP Info - Karolinę Lewicką - i słyszymy zadawane przez nią pytanie: "Kim jest Kornel Morawiecki, kandydat na prezydenta?".

Morawiecki odpowiada na pytanie opowiadając wyczerpująco o sobie. Ujęcie zostało później wykorzystane w spocie Morawieckiego. Nie wiadomo skąd dostał nagranie.

Po protestach dziennikarki klip wyborczy usunięto z sieci, a Morawiecki zadzwonił do niej z przeprosinami. - Potraktowaliśmy to jako niezręczność - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" szef sztabu Morawieckiego, Zbigniew Rudnik. Według niego, w spocie nie wykorzystano materiałów nakręconych przez Telewizję Polską. TVP nie komentuje całej sytuacji.

Kaczyński u ofiar osuwisk [ZDJĘCIA] Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię:

TOK FM PREMIUM