Wybory 2010. "Kaczyński nigdy nie był odważnym człowiekiem". Nowak o prezesie PiS

Nowa strategia sztabu Bronisława Komorowskiego? Sławomir Nowak ostro atakuje kandydata PiS: - Jarosław Kaczyński nie ma odwagi, aby debatować z Bronisławem Komorowskim jeden na jeden. Szef sztabu Komorowskiego nieoczekiwanie zarzucił też prezesowi PiS, że... niewiele wiadomo o jego życiorysie. - Poza tym, że zagrał kiedyś w filmie - wyzłośliwiał się.

Nowak: Kaczyński nigdy nie był odważnym człowiekiem

 

Sławomir Nowak, który był gościem Moniki Olejnik tłumaczył się z tego, dlaczego Bronisław Komorowski nie chce wziąć udziału w debacie wyborczej organizowanej przez Telewizję Polską. W najbliższą niedzielę w studiu telewizyjnym dyskutować miałoby czterech kandydatów na prezydenta, którzy jednocześnie zasiadają w Sejmie.

- Marszałek formule debaty czterech mówi "nie", bo to jest debata nieprawdziwa i jest formą ustawki między sztabami PiS tego z Nowogrodzkiej i tego z Woronicza i na taką debatę się nie godzi. Nie można wykluczać pozostałych sześciu kandydatów - wyjaśniał Sławomir Nowak. Podkreślał, że "sensowne jest też debatowanie jeden na jeden". - Szkoda, że Jarosławowi Kaczyńskiemu brakuje odwagi, bo on zresztą nigdy nie był bardzo odważnym człowiekiem, żeby zgodzić się na debatę z Bronisławem Komorowskim - wytykał polityk Platformy.

"O Kaczyńskim wiemy tylko tyle, że zagrał kiedyś w filmie"

- Co znaczy, że Kaczyński nigdy nie był bardzo odważnym człowiekiem? - dopytywała Monika Olejnik. - Niewiele wiemy o jego życiorysie, poza tym, że zagrał kiedyś w filmie. Jak zachowywał się w czasach opozycji, podziemia? Czy był internowany, czy siedział w więzieniu , czy nie? Jak działał w opozycji? Jaką szkołę skończył? - zauważał szef sztabu wyborczego PO, a następnie dodawał: - On jest człowiekiem, który ucieka od twardej męskiej konfrontacji poglądów, a taką wymianą poglądów może być debata Komorowski - Kaczyński - dowodził Sławomir Nowak.

Nie przegap: wybory gazeta.pl - serwis specjalny

Kaczyński u ofiar osuwisk [ZDJĘCIA] Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię:

DOSTĘP PREMIUM