Wybory 2010. Palikot kontra Kaczyński. Na żywo w Lublinie

Spotkają się w tym samym miejscu i tym samym czasie. W środę 9 czerwca o godz. 16 na Placu Litewskim w centrum Lublina ma się odbyć spotkanie lidera PiS z mieszkańcami miasta. Dziś już wiemy, że będzie też wiec zwolenników PO, na czele z Januszem Palikotem.

- Może wreszcie dojdzie do debaty, której boi się Jarosław Kaczyński, uciekając przed Bronisławem Komorowskim do telewizji publicznej - mówi Palikot. Poseł nie kryje, że stanie na czele dużej grupy sympatyków PO - mówi o tysiącu osób - które będą "wiecować" w innej części Placu Litewskiego niż zwolennicy lidera PiS.

Polityk PO zapowiada, że będzie spokojnie, choć zaraz dodaje. - Powiadomimy oczywiście i policję, i służby bezpieczeństwa. Będą stały karetki pogotowia i wszystko co trzeba. Będziemy starali się zabezpieczyć. Jestem pewien, że i Jarosław Kaczyński i ja będziemy apelowali, żeby nie było inwektyw i innych obelg - mówi Palikot.

Prawo i Sprawiedliwość nie kryje zaskoczenia. Jeden z liderów PiS-u na Lubelszczyźnie Piotr Kowalczyk o wiecu Platformy dowiedział się od reporterki TOK FM. - Jednak Janusz Palikot pozostał dawnym Januszem Palikotem. Okazuje się, że okulary zerówki, które nosi i zmiana wizerunku zewnętrznego w ogóle nie przełożyła się na morale pana posła. Był chory z nienawiści do Lecha Kaczyńskiego, jest chory z nienawiści do Jarosława Kaczyńskiego - mówi Kowalczyk. I dodaje, że nie można się ścigać na ulicy, bo to absurd.

Palikot dopytuje się o zdrowie Kaczyńskiego

- Jestem strasznie zaniepokojony stanem psychicznym Jarosława Kaczyńskiego - mówił Palikot. - Każdy z Państwa wie, że nie jest możliwe, aby człowiek, który do 10 kwietnia był wulkanem negacji, potworem nihilizmu, kłócącym i obrażającym ludzi nagle, w ciągu jednego dnia, zamienił się w łagodnego baranka, jak podróbka Bronisława Komorowskiego mówiącego tekstami PO - grzmiał na konferencji prasowej Palikot.

Zastanawiał się też, czy nie należy zbadać stanu zdrowia psychicznego osoby, która dokonała tak gwałtownej przemiany. - Czy jesteśmy pewni, że ten głęboki wstrząs, który miał miejsce w przypadku Jarosława Kaczyńskiego nie zaowocował jakimiś trwałymi zmianami jego psychiki - pytał poseł PO, znany z kontrowersyjnych stwierdzeń.

DOSTĘP PREMIUM