Mężydło: W PiS jechaliśmy na reformach Belki i świetnie nam się rządziło

PRZEGLĄD PRASY. - Gdyby Komorowski potrafił się tak sprzedać jak w czasie prawyborów, to miałby już pierwszą turę w kieszeni - mówi w wywiadzie dla ?Rzeczpospolitej? Antoni Mężydło, poseł PO, były poseł PiS.

Nie przegap: wybory gazeta.pl- serwis specjalny

Mężydło przyznał, że Komorowski popełnia dużo błędów w kampanii. - Komorowski jest dobrym kandydatem na spokojne czasy. Niestety, nie potrafi być empatyczny, wczuć się w sytuację ludzi dotkniętych nieszczęściem. Donald Tusk i Jarosław Kaczyński to potrafią, a marszałek nie - mówi Mężydło.

Były poseł PiS przyznał, że pierwsza tura byłaby w zasięgu ręki dla Komorowskiego, gdyby Kaczyński nadal unikał prowadzenia kampanii. Jednak przez ostatnią aktywność kandydata PiS-u i rosnące poparcie dla Grzegorza Napieralskiego, ta perspektywa się oddala.

Mężydło podkreślił, że podoba mu się kandydatura Marka Belki na prezesa NBP. - W PiS przez dwa lata jechaliśmy na jego reformach i świetnie nam się rządziło. Mieliśmy bardzo dobre wyniki ekonomiczne - mówi. Zastrzega jednak: - Byłoby lepiej, gdyby ten kandydat został zgłoszony po wyborach prezydenckich.

"Kaczyński jest dużo inteligentniejszy od Palikota"

- Nie ma żadnej przemiany Palikota - mówi poseł PO. - To tylko zwykła zagrywka. Świadczą o tym te okulary, które Palikot zaczął nosić, choć ich zupełnie nie potrzebuje.

Według Mężydły, zmiana Palikota ma ośmieszyć Jarosława Kaczyńskiego. - Ale to mu się nie uda - zastrzega poseł. - Lech Kaczyński był łatwiejszy do atakowania. Z Jarosławem nie pójdzie tak łatwo. On jest dużo inteligentniejszy od Palikota i nie będzie reagował na jego zaczepki - mówi Mężydło.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" .

TOK FM PREMIUM