Wybory 2010. "Apeluję do Komorowskiego: Niech powstrzyma Palikota"

Sztab Jarosława Kaczyńskiego apeluje do Bronisława Komorowskiego, by powstrzymał Janusza Palikota, który organizuje dzisiaj w Lublinie wiec w tym samym miejscu i czasie, co spotkanie prezesa PiS z wyborcami. - Bardzo apeluję do pana marszałka Komorowskiego, by powstrzymał swojego przyjaciela Janusza Palikota przed tego typu agresywną kampanią - mówiła Joanna Kluzik-Rostkowska.

Transmisja debaty wyborczej od godz. 20 na portalu Gazeta.pl

"Jestem w stanie nad nim zapanować. Możecie mnie osobiście uczynić politycznie odpowiedzialnym za niego" - tak miał, według Palikota, bronić go Bronisław Komorowski, kiedy groziło mu wyrzucenie z partii. Fragment z książki wywiadu-rzeki z Palikotem "Ja Palikot" zacytowała dziennikarzom na konferencji prasowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

Szefowa sztabu Jarosława Kaczyńskiego przyznała, że niepokojące są informacje o organizowanym przez Palikota wiecu, który ma się odbyć w tym samym czasie i miejscu co spotkanie prezesa PiS z wyborcami w Lublinie. - Bardzo apeluję do pana marszałka Komorowskiego, by powstrzymał swojego przyjaciela Janusza Palikota przed tego typu agresywną kampanią - mówiła posłanka.

Komorowski odpowiedzialny za Palikota

- Jeżeli pan Komorowski czuje się odpowiedzialny za Palikota, będzie także czuł się odpowiedzialny za jego kampanię. Gorąco wierzę, że marszałek odpowie pozytywnie na nasz apel - mówiła dziennikarzom. Kluzik-Rostkowska zaapelowała także do wszystkich osób, chcących wziąć udział w spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim, by nie dały się sprowokować.

Wiecu Palikota obawia się także Elżbieta Jakubiak. - Bardzo się denerwuję. Jestem bombardowana od samego rana informacjami, że Palikot szykuje swoje bojówki. Apeluję do marszałka Komorowskiego, żeby pozwolił prowadzić kampanię kandydatom i żeby wziął odpowiedzialność za to wszystko, co będzie robił dzisiaj Palikot w Lublinie - mówiła w Radiu Zet.

Przyznała, że liczy iż nie dojdzie dzisiaj w Lublinie do agresywnych zachowań. - Polityka to nie antybojówki - dodała posłanka PiS.

- Działania Palikota to problem Bronisława Komorowskiego, który najwyraźniej nie ma pomysł u na własną kampanię i dał zgodę Palikotowi lub może nawet go namówił do zakłócenia konwencji Jarosława Kaczyńskiego. Sądzimy, że chce nas sprowokować . To pokazuje strach otoczenia Komorowskiego - mówił dziennikarzom w Lublinie Paweł Poncyljusz.

Palikot: Nie odwołam wiecu nawet na prośbę Komorowskiego

Janusz Palikot zapewniał dzisiaj w Radiu RMF FM, że wiec to jego samodzielna inicjatywa jako szefa lubelskiej Platformy. Przyznał także, że nawet jeśli zadzwoniłby do niego Bronisław Komorowski i poprosił o odwołanie wiecu, on na to się nie zgodzi.

DOSTĘP PREMIUM