Wybory 2010. Bogusława Ziętka poparli tureccy związkowcy, brytyjski reżyser i... Chomsky

Słynny brytyjski reżyser Ken Loach oraz znany amerykański myśliciel lewicowy prof. Noam Chomsky poparli kandydaturę Bogusława Ziętka w wyborach prezydenckich.

Podpisali się oni pod listem poparcia, który kandydat Polskiej Partii Pracy opublikował na swojej stronie internetowej . W sumie znajduje się pod nim niemal 50 podpisów osób z zagranicy. Nie brakuje na niej posłów niemieckiej Lewicy, tureckich związkowców czy politologów i ekonomistów. To m.in. brytyjski pisarz Tariq Ali, Olivier Besancenot, były kandydat na prezydenta Francji, Vickramabahu Karunarathne, były kandydat na prezydenta Sri Lanki, Enis Riza Sakizli, turecki reżyser czy filozof prof. Michael Löwy.

"Kandydat, który broni interesów świata pracy, a nie posiadaczy"

"W Polsce, trzydzieści lat po wspaniałych protestach robotniczych w sierpniu 1980 r., z których zrodził się pierwszy wolny związek zawodowy, i szesnastu miesiącach walki o samorządność pracowniczą, wyborcy mogą wreszcie, przy okazji wyborów prezydenckich, które odbędą się 20 czerwca, opowiedzieć się za kandydatem broniącym interesów świata pracy, a nie posiadaczy - czytamy w liście.

Zagraniczne autorytety zgadzają się też, że "Bogusław Ziętek prowadzi kampanię na rzecz ideałów, które są nam bliskie." I tu wymieniają szereg idei, z którymi się zgadzają. M.in. walka o prawa kobiet czy sprzeciw wyzyskowi pracy.

DOSTĘP PREMIUM