Wybory 2010. Poncyljusz: Komorowski małpuje kampanię Kaczyńskiego

- Czy jedynym pomysłem Bronisława Komorowskiego na kampanię wyborczą jest małpowanie przedsięwzięć jakie tworzy sztab wyborczy Jarosława Kaczyńskiego? - pytał w TVN24 Paweł Poncyljusz z PiS.

Poseł PiS uważa, że "Komorowski powinien znaleźć własna formułę na kampanię", bo "jedyne co może zaproponować jest kontrwiec na tym samym placu". - Czy my chcemy w Polsce prezydenta, za którego plecami będzie wychodził Janusz Palikot? - pytał.

Dzisiejszy wiec wyborczy Jarosława Kaczyńskiego w Lublinie odbywał się w niezwykłych okolicznościach. W tym samym miejscu i o tym samym czasie także Janusz Palikot zgromadził zwolenników Platformy. Polityk PO swoje spotkanie organizował w ostatniej chwili - nie dostał zgody na wiec wyborczy więc wynajęta przez niego firma zorganizowała piknik rodzinny.

Sceny polityków stanęły naprzeciw siebie, oddalone od siebie zaledwie o kilkaset metrów. Palikot nie przeszkadzał kandydatowi PiS. Zabrał głos jeszcze zanim na mównicę na scenie PiS wszedł prezes Kaczyński. - Nie wierzę w przemianę Kaczyńskiego - mówił i przekonywał: - Nie jest możliwe, by człowiek, który przez 20 lat szkodził stał się teraz innym człowiekiem - dodawał. Określał też kandydata PiS mianem "Jarek podróbka". Takie samo hasło mieli wypisane na tablicach zebrani zwolennicy PO.

Marszałku powstrzymaj Palikota

DOSTĘP PREMIUM