Komorowski: liczę na otrzeźwienie, Belka to dobry kandydat

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski powiedział, że liczy na otrzeźwienie partii politycznych i rezygnację z blokowania głosowania nad kandydaturą profesora Marka Belki.

Gość "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia podkreślił, że Belka to dobry i akceptowany powszechnie kandydat.

Komorowski powołał się też na apel trzech związków zawodowych funkcjonujących w Narodowym Banku Polskim, w tym "Solidarności". Związkowcy wzywają w nim do rychłego powołania prezesa banku centralnego.

Sejm po południu zadecyduje, czy do porządku obrad wprowadzić głosowanie nad powołaniem Marka Belki na szefa NBP-u. Wczoraj sejmowa komisja finansów publicznych pozytywnie zaopiniowała tę kandydaturę.

Prawo i Sprawiedliwość wczoraj na Konwencie Seniorów sprzeciwiło się wprowadzeniu punku dotyczącego powołania szefa banku centralnego do porządku obrad. PiS chce odłożenia głosowania na czas po wyborach prezydenckich. Argumentuje, że prezes NBP-u wybrany po wyborach będzie miał silniejszy mandat do sprawowania funkcji.

TOK FM PREMIUM