Komorowski: podaję żonie kawę do łóżka. Archaiczne jest sadzenie dębu Bartek

Bronisław Komorowski, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta odpiera zarzuty, że jego najnowszy spot pokazuje średniowieczny model rodziny. To zarzuciły feministki - Bardziej archaiczne jest sadzenie dębu Bartek - rzucił marszałek.

Komorowski: Bardzo często podaję żonie kawę

 

Kandydat PO na prezydenta przyznał, że kampania wyborcza jest dla niego trudna. Wykonuje bowiem równocześnie obowiązki prezydenta i marszałka Sejmu, a kampania odbywa się w cieniu dwóch tragedii: katastrofy smoleńskiej i powodzi.

Zupa jest mniej archaiczna niż dąb

Środowiska feministyczne skrytykowały najnowszy spot Komorowskiego - mówi w nim m.in, że to żona zajmowała się wychowywaniem dzieci. W jednej z przebitek małżonka podaje mu obiad.

Spot Bronisława Komorowskiego

Marszałek odpiera zarzuty o lansowanie "średniowiecznego modelu rodziny" - Bardziej archaiczne jest sadzenie dębu Bartek - rzucił marszałek nawiązując do spotu Jarosława Kaczyńskiego. I wyjaśnił, że sam rano podaje żonie kawę do łóżka.

Jarosław Kaczyński - spot

Zapytany o postawę posła PO Janusza Palikota, Bronisław Komorowski odpowiedział, że działa on na własny rachunek. Wczoraj Janusz Palikot zorganizował kontrwiec podczas wystąpienia prezesa PiS w Lublinie.

Wezwał też sztab Jarosława Kaczyńskiego, aby rozliczył winnych ekscesów, do których doszło w czasie wizyty Komorowskiego w Londynie. W ub. środę w stronę kandydata Platformy poleciał sztuczny penis.

Marszałek na poważnie o NBP i Radzie

Bronisław Komorowski wezwał partie polityczne, aby poparły powołanie nowego prezesa Narodowego Banku Polskiego. Marszałek Sejmu i kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta powołał się na list trzech związków zawodowych, które apelują o jak najszybsze powołanie szefa banku centralnego.

 

Komorowski: Apeluję o poparcie Belki

Bronisław Komorowski podkreślił, że obsadzenie tego stanowiska jest potrzebne dla dobra złotówki, która - jak powiedział - "nie należy do żadnej partii". Marszałek zaapelował do partii politycznych o odpowiedzialność.

Według Komorowskiego, Sejm rozstrzygnie na obecnym posiedzeniu kwestię sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Marszałek podkreślił, że jeśli Sejm odrzuci sprawozdanie, to on - jak wykonujący obowiązki prezydenta - poprze to stanowisko. W takim wypadku Krajowa Rada przestałaby istnieć. Bronialaw Komorowski dodał, że na następnym posiedzeniu Sejm rozstrzygnie sprawę tak zwanej małej nowelizacji ustawy medialnej. Według marszałka, ma ona doprowadzić do odpolitycznienia mediów publicznych. Nowelizacja wprowadza między innymi konkursy na stanowiska w mediach publicznych.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM