Strategia wyjścia z... NATO? Panie marszałku...

Już jest przygotowywana strategia wyjścia z NATO. Jestem po rozmowie z panem premierem w tej sprawie - powiedział Bronisław Komorowski odpowiadając wczoraj na pytania dotyczące śmierci polskiego żołnierza w Afganistanie i obecności naszych wojsk w tym kraju.

Marszałkowi chodziło o wyjście z Afganistanu. Według większości komentatorów przejęzyczył się, niektórzy internauci zauważają jednak na forach, że marszałek nie przejęzyczył się, a został źle zrozumiany. W zdaniu "Już jest przygotowywana strategia wyjścia z NATO" chciał bowiem przekazać opinii publicznej informację, że nasza strategia wyjścia z Afganistanu jest przygotowywana we współpracy z NATO. Nawet jeśli tak, to zrobił to w bardzo zawoalowanej formie.

W sobotę MON podało, że w Afganistanie w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego umieszczonego przy drodze zginął polski żołnierz kpr. Miłosz Górka . Lekko poszkodowanych zostało ośmiu innych żołnierzy.

Odpowiadają na pytania o to zdarzenie marszałek powiedział, że już zanim otrzymał o nim wiadomość, rozmawiał ws. Afganistanu w premierem.

- Nadszedł czas, aby zakończyć naszą misję w Afganistanie - powiedział chwilę wcześniej na wiecu w Kielcach Bronisław Komorowski. Dodał, że jako sprawujący funkcję głowy państwa, występuje do rządu z wnioskiem opracowanie strategii zakończenia polskiej obecności w Afganistanie.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM