Wybory 2010. Plakat z Kaczyńskim w oknie każdego domu. Akcja sympatyków PiS

Przespaceruj się do najbliższego sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego, weź plakat z kandydatem i wywieś go w oknie swojego domu - namawiają w internecie zwolennicy PiS.

Za akcją stoi między innymi poseł Zbigniew Girzyński, który po namowie sympatyków partii zgodził się patronować inicjatywie. Jak przyznaje w rozmowie z Tokfm.pl polityk PiS, jej koncepcja została zapożyczona z kampanii amerykańskiej.

- Tam bardzo często czy to republikanie czy demokraci we własnych domostwach eksponują plakaty wyborcze swoich kandydatów. To fajny pomysł młodych ludzi - zachwala Zbigniew Girzyński. Dopytywany przez nas poseł przyznał jednak, że sam plakatu z Jarosławem Kaczyńskim w oknie własnego mieszkania nie wywiesił. Dlaczego? - Mieszkam na trzecim piętrze, więc nawet gdybym go powiesił to nie bardzo byłoby go widać - zauważa Girzyński.

Akcja sympatyków PiS promowana jest w internecie - na portalach społecznościowych, stronach internetowych i forach dyskusyjnych. Można do niej dołączyć także na Facebooku.

"Do 20 czerwca zostało niewiele czasu. Potem najprawdopodobniej przed nami druga tura wyborów. Włączmy się aktywnie w kampanię. Przespacerujmy się do najbliższego sztabu wyborczego. Wywieśmy plakat z Jarosławem Kaczyńskim w oknie swojego domu. Okażmy w ten sposób wsparcie naszemu kandydatowi! - czytamy na profilu na Facebooku poświęconemu akcji.

DOSTĘP PREMIUM