TVP zmienia zdanie: Będzie rozmowa Lisa z Komorowskim

Telewizja Polska zmieniła zdanie i zgodziła się na emisję wieczornego programu Tomasza Lisa - dowiedziała się Gazeta.pl. Dziennikarz ma rozmawiać z Bronisławem Komorowskim.

- Na tą chwilę mogę tylko potwierdzić, że też taką informację (red. o emisji programu) dostałam - powiedziała nam Barbara Hrybacz, wydawca programu Tomasza Lisa - Postaram się potwierdzać to na 200% - dodała.

Wiadomo już, że debata nie odbędzie się w pierwotnej formule. W programie pojawi się Bronisław Komorowski. Jak ustaliliśmy, rozmowa z kandydatem PO na prezydenta odbędzie się w pierwszej części programu. W drugiej ma być debata publicystów.

Na razie nie wiadomo co z innymi osobami zaproszonymi do programu. Lis zaprosił jeszcze Jarosława Kaczyńskiego i Grzegorza Napieralskiego. - Mówiono mi, że mam nie martwić się o pana Napieralskiego - powiedziała Hrybacz.

Na pytanie, jak TVP, która kilka godzin wcześniej poinformowała o zdjęciu dzisiejszego programu Tomasza Lisa, wyjaśniła nagłą zmianę decyzji Barbara Hrybacz odrzekła: - Tak jak telewizja najpierw nie wyjaśniła dlaczego zdejmuje nasz program, tak i teraz nie powiedziała dlaczego go puszcza.

TVP zawiesiła rano dzisiejszą emisję programu Tomasza Lisa , gdy okazało się, że gośćmi znanego publicysty będą Bronisław Komorowski i Grzegorz Napieralski, a Jarosław Kaczyński - który również był zaproszony - do studia nie przyjdzie. Stanisław Wojtera, rzecznik prasowy TVP, powiedział, że telewizja ustaliła, że na tydzień przed wyborami w audycjach publicystycznych nie będzie już prezentacji poszczególnych kandydatów ani debat.

"TVP jest konsekwentna"

Późnym popołudniem w TVP zapadała jednak decyzja, że program się ukaże, ale jego jedynym gościem będzie Komorowski. - TVP jest konsekwentna. I jak już zapowiadaliśmy, nie przewidujemy debat poza ustaloną formułą. Będzie to rozmowa z gościem programu, którym będzie marszałek Bronisław Komorowski - powiedział PAP Wojtera.

- Niesprawiedliwe są zarzuty, że TVP zamyka drzwi przed marszałkiem Sejmu. Wręcz przeciwnie - przed marszałkiem Sejmu drzwi te zawsze stoją otwarte, co pokazują statystyki. Marszałek Komorowski jest spośród wszystkich kandydatów na prezydenta najczęstszym gościem na antenach TVP - zapewnił Wojtera.

DOSTĘP PREMIUM