Korwin-Mikke pozywa TVN: "Sugerowali, że jestem zwolennikiem faszyzmu"

Janusz Korwin-Mikke poinformował dziennikarzy ,że składa pozew w trybie wyborczym przeciwko TVN. Powodem jest wyemitowanie przez tę stację materiału filmowego przedstawiającego propozycje piosenek najbardziej pasujących do spotów poszczególnych kandydatów na prezydenta.

Zdaniem Korwina -Mikkego poprzez manipulacyjne zestawienie obrazu i komentarza - sugerowano, że jest on zwolennikiem faszyzmu, a piosenka nawiązująca do tego kierunku politycznego byłaby najwłaściwsza do charakterystyki jego sylwetki. Kandydat na prezydenta z sarkazmem porównał to, co go spotkało do możliwości pokazania w mediach, w podobnym kontekście Charliego Chaplina i wysuwania sugestii, że skoro ma charakterystyczny wąsik, to też może być zwolennikiem poglądów Adolfa Hitlera.

Janusz Korwin-Mikke skrytykował wczorajszą debatę wyborczą w TVP, w której udział brali kandydaci na prezydenta wywodzący się z czterech partii mających obecnie zaplecze polityczne w Sejmie. Uznał ją za nudną i nie wnoszącą niczego nowego do dyskusji nad kształtem przyszłej prezydentury.

DOSTĘP PREMIUM