Nowy sondaż Komorowski - Kaczyński. 41 do 32

Według nowego sondażu SMG/KRC dla TVN24, w pierwszej turze wyborów Bronisław Komorowski mógłby liczyć na poparcie 41 proc. badanych, a kandydat PiS Jarosław Kaczyński - 32 proc. Po porównaniu z ostatnim, piątkowym badaniem kandydatowi PO spadło poparcie o 1 pkt. proc, a kandydatowi PiS wzrosło o dwa punkty.

Według dzisiejszego sondażu, Grzegorz Napieralski może liczyć na 9 procent, Janusz Korwin-Mikke na trzy. Waldemar Pawlak i Andrzej Olechowski mają jednoprocentowe poparcie. Podobnie Marek Jurek i Andrzej Lepper. W drugiej turze wygrywa Komorowski (52 procent). Kaczyński ma szanse na 38 procent głosów.

Według SMG/KRC frekwencja w pierwszej turze wyniosłaby 46 procent.

Co z niezdecydowanymi?

Na pytanie, w jakim stopniu jest Pan(i) przekonany co do decyzji, na kogo głosować, 55 procent ankietowanych odpowiedziało, że są pewni swojej decyzji. 30 procent pytanych odpowiedziało, że jest raczej zdecydowana. Niezdecydowanych jest zaś 10 proc. pytanych, a 4 procent zupełnie nie wie na kogo zagłosować. Szczegóły sondażu opublikowała TVN24 na swoim portalu .

SMG/KRC przeprowadził sondaż metodą telefoniczną 14 czerwca na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1003 dorosłych osób. Na pytanie o wskazanie kandydata w I turze odpowiedziały 762 osoby, odpowiedzi na pytanie o głosowanie w II turze udzieliły 764 osoby

DOSTĘP PREMIUM