Nelli Rokita: Zwycięstwo Kaczyńskiego jest potrzebne Polsce

PRZEGLĄD PRASY. - Komorowski bez dworu Tuska sam by nic nie znaczył - mówi w wywiadzie dla ?Polski The Times? Nelli Rokita. - Premierowi, no i Januszowi Palikotowi, zawdzięcza przecież to, że został kandydatem na prezydenta. W znikomym stopniu własnym talentom czy zasługom.

- Kiedyś czytałam wywiad z przyjacielem marszałka Aleksandrem Hallem. Powiedział, że Komorowski nigdy nie był samodzielnym politykiem czy liderem - mówi Nelli Rokita. - Wszyscy to wiedzą, ale jak mówi to przyjaciel kandydata, to inaczej to brzmi. Może dlatego jest to dobra kandydatura dla Donalda Tuska.

Według Rokity Komorowski sprawia wrażenie, jakby czekał na stanowisko w drugim szeregu. - Dlatego nie wiemy dziś, jaką będzie prowadził politykę. Być może będzie to polityka Donalda Tuska, może Palikota, a może się wyemancypuje? Ciężko powiedzieć - mówi posłanka PiS. Dodaje, że po Komorowskim widać, że czasami stara się być sobą, ale sam się boi, bo może wpaść w niełaskę.

Marta Kaczyńska w prasie kolorowej? "Jak znam życie, to dziennikarze nie dają jej spokoju"

- Marta Kaczyńska żyła w cieniu rodziców i ta tworząca się na jej oczach wielka legenda rodziców, ich pochówek na Wawelu dały jej dużo do myślenia - mówi posłanka pytana o wsparcie Marty Kaczyńskiej dla stryja oraz jej zainteresowanie wejściem do polityki. - Jeżeli to prawda, to nie dziwi mnie to. Teraz dużo ludzi chce wstąpić do PiS. Przychodzą młodzi i mówią "Nie jesteście tacy źli, jak o was mówiono. Jesteście wspaniali, chcemy być z wami" - mów Rokita.

Cały wywiad w dzisiejszej "Polsce The Times" .

DOSTĘP PREMIUM