Ziobro: "Jestem aktywny w tej kampanii, ale nie eksponują tego media"

- Intensywnie jeżdżę po kraju i namawiam do głosowania na Jarosława Kaczyńskiego - mówił w Poranku Radia TOK FM Zbigniew Ziobro pytany o to, czemu nie bierze udziału w kampanii prezesa PiS. - Dzwonię do Joanny Kluzik-Rostkowskiej, spotykam się z Jarosławem Kaczyńskim. Kontaktujemy się i konsultujemy w sprawie kampanii.

- Pełniłem w przeszłości funkcję szefa sztabu wyborczego Lecha Kaczyńskiego. Kiedy obejmowałem to stanowisko Kaczyński przegrywał dwadzieścia-kilka procent z Tuskiem, finalnie wygrał ze znaczącą przewagą - mówił Zbigniew Ziobro. - Jarosław jest lepszym politykiem i obiektywnie będzie lepszym prezydentem niż Komorowski. Marszałek Sejmu wykazuje się brakiem znajomości podstawowych faktów. Jako prezydent pewnie nie dałby sobie rady - dodał europarlamentarzysta.

Nasze wpadki to sprawa wewnętrzna

Grzegorz Kozak pytał swojego gościa, jak powinien zachować się sztab Jarosława Kaczyńskiego na finiszu tegorocznej kampanii. - Taktyką Lecha Kaczyńskiego było dotarcie z jego przekazem do każdego. Kontakt z wyborcami był celem samym w sobie, w drugim szeregu chodziło o pokazanie rozbieżności w wizjach obydwu kandydatów i podobnie powinno być i tym razem - mówił Ziobro. Dodał, że jest to bardzo ważne w ostatnim tygodniu kampanii.

Europarlamentarzysta podkreślił, że jest aktywny również w kampanii Jarosława Kaczyńskiego, że na bieżąco kontaktuje się z szefową sztabu wyborczego kandydata PiS i z samym prezesem partii. - Moja aktywność jest faktem, chociaż nie jest eksponowana medialnie. Z kolegami z partii m.in. wymieniam się opiniami o naszych wpadkach. Nie mówię o tym na zewnątrz, bo jestem lojalnym członkiem Prawa i Sprawiedliwości - mówił Ziobro.

Dodał, że sam jeździ po kraju i namawia ludzi, żeby uwierzyli w zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego. Podkreślił również, że bacznie obserwuje wpadki kontrkandydata - Bronisława Komorowskiego. - Mam nadzieję, że słowa o wyjściu z NATO były przejęzyczeniem. Zdumiewa mnie niewiedza marszałka Komorowskiego - mówił gość Poranka TOK FM Zbigniew Ziobro.

DOSTĘP PREMIUM