"Nie wolno wrócić do IV RP. Będę wspierał Komorowskiego" - Wałęsa w TOK FM

- Popieram Bronisława Komorowskiego, dlatego że nie mamy innego mądrego wyboru - mówił w Poranku Radia TOK FM Lech Wałęsa, były prezydent. - IV RP to był zniszczony czas, będziemy jeszcze długo płacić za te złe pomysły - dodał.

- Będę wspierał Komorowskiego, a jednocześnie będę sugerował, że musimy uporządkować system rządzenia i pomysły na partyjność - mówił poranny gość TOK FM. Bronisław Komorowski jest w trudnej sytuacji, bo musi wypełniać obowiązki prezydenta, chociaż nie ma jeszcze mandatu, tylko zastępuje zmarłego prezydenta. - Bardzo mi się podoba, że Komorowski wprowadza te zmiany, bo stan polityczny Polski jest trudny - podkreślał Lech Wałęsa. - Jak już prezydent usiądzie w fotelu to będzie trudno robić dobre rzeczy - tłumaczył Wałęsa. - Dobrze, że Bronisław Komorowski wykorzystuje ten czas robiąc coś pozytywnego - dodał były prezydent.

Grzegorz Kozak pytał Lecha Wałęsę co doradziłby Bronisławowi Komorowskiemu na finiszu kampanii prezydenckiej. - Być mężczyzną, zdecydowanym - mówił Wałęsa. I tłumaczył: - Tam gdzie los dał mu prawo, powinien wykorzystać szansę, aby popchnąć sprawy Polski, a jest parę takich decyzji, które wymagają męskich zachowań.

Czy, zdaniem byłego prezydenta, kampania kandydata PO jest dobrze prowadzona? - W tych warunkach nie można dobrze poprowadzić kampanii - odpowiadał Wałęsa. - Doszło za dużo dodatkowych problemów, tragedia smoleńska, powódź, to wszystko zepchnęło kampanię wyborczą na zastępcze tory - mówił Wałęsa.

Zmiana Jarosława Kaczyńskiego? "Minęło za mało czasu, żeby ocenić"

- Czy zauważył pan zmianę w Jarosławie Kaczyńskim, po katastrofie 10 kwietnia? - pytał swojego gościa Grzegorz Kozak. - Trudno, żeby nic się nie zmieniło po takiej katastrofie - odpowiadał Lech Wałęsa. Jaka to jest zmiana? - O tym dopiero przekonamy się w przyszłości, na razie kampania wyborcza to za krótki termin, żeby ocenić tę zmianę - mówił Wałęsa w TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM