Wybory 2010. Poncyljusz: Poparcie Cimoszewicza to dowód, że Kaczyński wygrywa

- Włodzimierz Cimoszewicz daje koronny dowód, że Jarosław Kaczyński wygrywa te wybory - tak decyzję byłego premiera komentuje w TVN24 Paweł Poncyljusz w PiS. Uważa, że to może negatywnie wpłynąć na wynik wyborczy kandydata PO.

Paweł Poncyljusz, rzecznik sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego, nie jest zdziwiony decyzją Włodzimierza Cimoszewicza. - Nie jest to nic dziwnego, dlatego że Włodzmierz Cimoszewicz obiecywał, że jeżeli będzie zagrożenie, że Jarosław Kaczyński zwycięży w wyborach, to poprze Bronisława Komorowskiego - mówi w TVN24.

 

Wybory 2010. Cimoszewicz: Oddam głos na Komorowskiego

Dla niego to nawet znak, że prezes PiS jest coraz bliższy wygrania wyborów. - Ja rozumiem, że Włodzimierz Cimoszewicz daje koronny dowód, że Jarosław Kaczyński wygrywa te wybory - mówi entuzjastycznie.

Zaznacza też, że poparcie Cimoszewicza może mieć złe skutki dla Komorowskiego. - To jasny sygnał w kierunku lewicy, że w PO potrafią się wszyscy zebrać od Jarosława Gowina do Włodzimierza Cimoszewicza. Nie wiadomo, czy to zysk dla Bronisława Komorowskiego, szczególnie jeśli chodzi o elektorat konserwatywny. Jest pytanie, czy zapala się żółta czy czerwona lampka wyborcom. - twierdzi.

DOSTĘP PREMIUM