Wybory 2010. Napieralski chce dyskusji o służbie zdrowia

Grzegorz Napieralski zaproponował spotkanie głównych sił politycznych, poświęcone służbie zdrowia. Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta powiedział w programie "Gorący temat" w TVP2, że Polacy nie zaakceptują prywatnych szpitali.

Grzegorz Napieralski powtórzył, że są dziedziny życia, których nie można prywatyzować. Należy do nich ochrona zdrowia. Dlatego, zdaniem Napieralskiego, główni kandydaci na prezydenta powinni się spotkać i przedstawić swoje pomysły na naprawę służby zdrowia.

Napieralski powiedział też, że proponowana przez Platformę Obywatelską tak zwana mała nowelizacja ustawy medialnej to zamach na media publiczne, który może prowadzić do ich prywatyzacji. Kandydat SLD powiedział, że obecna ustawa antyaborcyjna jest niesprawiedliwa. Konkordat jego zdaniem nie jest przestrzegany, a państwo zbyt mocno wspiera finansowo Kościół katolicki.

Kandydat SLD zwrócił się do wyborców o poparcie w niedzielnych wyborach. Powiedział, że warto dać szansę nowemu politykowi, otwartemu na współpracę z każdym.

Napieralski zapowiedział, że jeśli nie wejdzie do drugiej tury wyborów, to ruszy na spotkania z wyborcami i zapyta ich, którego kandydata poprzeć. Przewodniczący SLD dodał, że gdyby kampania trwała dłużej, to mógłby przekonać do siebie więcej Polaków.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM