Wybory 2010. Tak głosowali kandydaci na prezydenta [WIDEO]

Polacy wybierają prezydenta spośród 10 kandydatów. Jeśli dziś żaden z kandydatów nie uzyska ponad 50 proc. poparcia, to II tura odbędzie się 4 lipca. Zobaczmy jak głosowali poszczególni kandydaci.

W warszawskiej komisji obwodowej nr. 57 w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego głosował marszałek Sejmu, wykonujący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski. Do lokalu wyborczego przyszedł z żoną Anną.

Bronisław Komorowski głosuje na...

W Warszawie zagłosował już prezes PiS Jarosław Kaczyński. W komisji numer 333 pojawił się z bratanicą Martą i jej córeczką.

Jarosław Kaczyński wybiera prezydenta

Grzegorz Napieralski z SLD głosował w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 236 przy ul. Korotyńskiego na warszawskiej Ochocie. Towarzyszyły mu żona Małgorzata oraz córki Ala i Ola.

Grzegorz Napieralski przy urnie wyborczej

Waldemar Pawlak, który jest kandydatem ludowców na prezydenta, głosował przed południem wraz z synem Maciejem w lokalu obwodowej komisji wyborczej nr 1 w Pacynie pod Płockiem.

Fot. Robert Kowalewski / Agencja Gazeta

W Jazgarzewie koło Piaseczna pod Warszawą głosował Marek Jurek. Kandydat Prawicy Rzeczypospolitej głosował w towarzystwie żony.

Marek Jurek w punkcie wyborczym

Andrzej Olechowski razem z żoną głosował przed południem w szkole podstawowej w Wilanowie w Warszawie.

Kornel Morawiecki głosował w komisji na wrocławskim Gaju w Szkole Podstawowej nr 90. Towarzyszyła mu córka i 4-letnia wnuczka.

Ubiegający się o urząd prezydenta lider Samoobrony Andrzej Lepper głosował w obwodowej komisji nr 6 w Krupach (Zachodniopomorskie).

Lider Polskiej Partii Pracy i związku zawodowego Sierpień 80 Bogusław Ziętek głosował w niedzielę w Ogrodzieńcu (Śląskie).

DOSTĘP PREMIUM