Przemówienie Komorowskiego: Dziękuję wszystkim, proszę o więcej. Dogrywka najtrudniejsza

Dziękuję wszystkim, dziękuję tym, którzy oddali głos na mnie. Dziękuję tym wszystkim, którzy udzielili poparcia poprzez podpis, poprzez pracę w ramach kampanii wyborczej, poprzez zwykły uścisk ręki, poprzez uśmiech nawet, a nawet spojrzenie. Dziękuję wszystkim i proszę o jeszcze więcej - powiedział Komorowski w chwilę po ogłoszeniu wyników sondaży.

Bo jak zwykle i w życiu, i w piłce nożnej i w każdej dziedzinie sportu najtrudniejsza jest dogrywka. Miejmy tego świadomość, mobilizujmy wszystkie siły, całą energię, która jest w nas, która jest w Polakach do tej rozgrywki, która będzie finałem wielkiego wyścigu prezydenckiego na dzień 4 lipca. Proszę serdecznie wszystkich, proszę z głębi serca o to, aby zmobilizować się i walczyć do końca o lepszą przyszłość Polski.

Reakcja na ogłoszenie wyników w sztabie PO

Jestem naprawdę szczęśliwy mając poczucie tych wielu milionów myśli i słów, gestów, także głosów oddanych na moją kandydaturę, ale chciałem również wyrazić głębokie przekonanie, że i moi rywale, moi konkurenci także mają powody do dumy i do szczęścia. Wszystkim gratuluję, wszystkim dziękuję za dobry wyścig w tej pierwszej turze. Chciałem w sposób szczególny podziękować Waldemarowi Pawlakowi dlatego, że chyba wspólnym wysiłkiem zdołaliśmy razem, pomimo konkurencji, zadbać o to, aby nie ucierpiało coś, co jest bardzo ważne dla Polski, nie tylko koalicja, ale zdolność do współpracy, zdolność do współdziałania pomimo różnic. Dziękuję ci Waldku serdecznie.

Komorowski: Jestem szczęśliwy i spełniony

Chciałem również pogratulować znakomitego wyniku Grzegorzowi Napieralskiemu. Jest to wynik, który na pewno napawa dumą kandydata prezydenckiego i chciałem z góry zapowiedzieć, że chciałbym bardzo, aby ten wynik oznaczał lepsze czasy dla polskiej lewicy, bo polska lewica na polskiej scenie politycznej jest absolutnie niezbędna.

Wymieniłem te dwa nazwiska kontrkandydatów, ale gratuluję wszystkim, którzy mogą się cieszyć różnym poziomem zaufania opinii publicznej w Polsce. Chciałem jednocześnie zapowiedzieć, że przed tą drugą turą będę robił wszystko, co mogę, co potrafię, licząc także na pomoc wszystkich tutaj zgromadzonych i w całej Polsce, aby trafić do serc i umysłów wszystkich wyborców, którzy w drugiej turze będą musieli dokonywać wyboru drugiego, po wycofaniu się z demokratycznych pojedynków ich dotychczasowych kandydatów. Będę zabiegał o wszystkie głosy, dlatego że każdy głos może w tej drugiej turze okazać się głosem na wagę złota. Serdecznie dziękuję, jeszcze raz serdecznie gratuluję, serdecznie dziękuję, a najserdeczniej proszę o jeszcze więcej. Dziękuję bardzo."

DOSTĘP PREMIUM