Lepper: Udał się powrót Samoobrony na scenę polityczną

Andrzej Lepper powiedział, że celem jego startu w wyborach prezydenckich był powrót Samoobrony na scenę polityczną. Zdaniem przewodniczącego Samoobrony, to się udało.

Według sondażu exit polls dla TVP, Andrzej Lepper z wynikiem 1,2 procent znalazł się na siódmym miejscu. Exit polls dla telewizji TVN dają przewodniczącemu Samoobrony ósme miejsce - z wynikiem 1,2 procent.

Lepper powiedział podczas wieczoru wyborczego w jego sztabie w Warszawie, że pierwsza tura udowodniła, iż Samoobrona ma duże szanse na dobry wynik w jesiennych wyborach samorządowych. - Społeczeństwie wie, że Samoobrona nie zginęła, że jesteśmy uparci i konsekwetnie w swoich działaniach i o to w tych wyborach nam chodziło - powiedział kandydat na prezydenta.

Lider Samoobrony nie wie jeszcze, kogo poprze w drugiej turze wyborów. Jak powiedział, jest za wcześnie na to pytanie. Podkreślił jednak, że chętnie porozmawia z oboma kandydatami, którzy przejdą do drugiej tury wyborów. Lepper podziękował też swoim współpracownikom za kampanię wyborczą i zapowiedział, że Samoobrona powróci - jak się wyraził - na najwyższą półkę w polityce.

Andrzej Lepper głosował w miejscowości Krupy w województwie zachodniopomorskim. Kandydat Samoobrony na prezydenta przyszedł do lokalu wyborczego w towarzystwie żony i wnuków.

DOSTĘP PREMIUM