Dziś powtórka procesu Kaczyński Komorowski

O 13.00 Sąd Okręgowy w Warszawie ponownie rozpatrzy pozew sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu. Przed trzema dniami Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił orzeczenie Sądu Okręgowego, który uznał, że Jarosław Kaczyński musi sprostować swoje słowa o tym, iż Bronisław Komorowski jest za prywatyzacją służby zdrowia. Pozew skierowano do ponownego rozpatrzenia.

Sąd Apelacyjny orzekł, że przy pierwszym wyroku doszło do naruszenia prawa procesowego, gdyż sąd pierwszej instancji oddalił prawie wszystkie wnioski dowodowe przedstawione przez prezesa PiS, które sąd drugiej instancji uwzględnił. Według Sądu Apelacyjnego, Sąd Okręgowy ustalając, że Bronisław Komorowski nie jest zwolennikiem poglądu o prywatyzacji, oparł się na ustaleniach w sprawie sprzed trzech lat. Zawierały one stwierdzenie, że w programie Platformy Obywatelskiej nie ma mowy o prywatyzacji, a jedynie o przekazaniu zarządzania szpitalami samorządom.

Zdaniem sądu odwoławczego stanowisko, że od października 2007 nic się w programie PO nie zmieniło, jest niesłuszne. Jarosław Kaczyński przedłożył bowiem dowody na to, że Bronisław Komorowski i PO są za prywatyzacją szpitali. Sąd uznał te dowody za prawdziwe. Wśród nich znalazły się elementy opracowywanej ustawy o zakładach opieki zdrowotnej i poprawek sejmowych, a także sprawozdania z posiedzeń Sejmu oraz wydruki z głosowania posłów i dowody dotyczące wyników głosowania.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich - komentarze

DOSTĘP PREMIUM