Wybierasz wakacje zamiast głosowania? "Wyjedziesz, ale wrócisz i potem się zasmucisz"

Maria Czubaszek nie kryje, że wynik niedzielnego głosowania nie zachwycił jej. - Trochę oklapłam po tej pierwszej turze - przyznała w "Obserwatorze wyborczym". Dla wszystkich którzy 4 lipca będą na wakacjach i nie zamierzają głosować przygotowała hasło - "wyjedziesz, ale wrócisz i potem się zasmucisz".

Obserwator wyborczy TOK FM i Tokfm.pl - czytaj więcej

Pisarkę i satyryka rozczarował nie tylko wynik wyborów. - Wszystko takie nowoczesne, a tu takie badania i taki obciach - tak Maria Czubaszek komentowała opublikowane przez telewizję TVN24 sondażowe wyniki wyborów. Rozczarowana wynikami Czubaszek przygotowała nawet hasło dla tych wszystkich, którzy 4 lipca będą na wakacjach i nie mają zamiaru głosować: "wyjedziesz, ale wrócisz i potem się zasmucisz".

Przypominamy - osoby, które w dniu głosowania będą przebywać poza miejscem stałego zameldowania do 2 lipca mogą pobrać z urzędu gminy zaświadczeniem dzięki któremu zagłosują bez względu na to, gdzie będą 4 lipca. Wszyscy, którzy przebywając poza miejscem zameldowania chcą się dopisać do spisu wyborców - mogą to zrobić do 24 czerwca. Wszystkie ważne informacje można znaleźć na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

Maria Czubaszek przyznała, że to co dzieje się od niedzieli trochę ją zaskakuje. - Wczoraj usłyszałam, że wszyscy są czyści, bo nie ma już postkomunistów tylko jest lewica - mówiła o wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego.

Na deklaracji złożonej w poniedziałek w Szczecinie nie skoczyło się. Dziś Jarosław Kaczyński, podczas wizyty w Radomiu, znowu pokazał jak dobrze umie mówić o politykach związanych z SLD. Prezes PiS po raz kolejny zapewniał, że chce aby "było dobrze" i dawał dowody swojej przemiany. - Jeżeli więc teraz ktoś mnie zapyta kim jest Józef Oleksy ja odpowiem: jest to polski polityk lewicowy powiedzmy sobie starszo-średniego pokolenia - mówił Kaczyński.

Biorąc przykład z kandydata na prezydenta dziennikarz i satyry Marek Przybylik mówił o ludziach, w stosunku do których jeszcze niedawno z ust Jarosława Kaczyńskiego padały inwektywy. Andrzej Lepper, o którym swego czasu prezes PiS mówił "warchoł" dziś kandydat PiS mógłby powiedzieć "trybun ludowy w średnim wieku" albo "zasłużony działacz ruchu ludowego w średnim wieku". - O Giertychu: wysoki działacz patriotyczny w młodym wieku - mówił Przybylik. Przemiana Jarosława Kaczyńskiego będzie pewnie skutkować zmianą zdania na temat gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Według gościa "Obserwatora wyborczego" spodziewać się możemy, że już niedługo usłyszymy jak Kaczyński mówi o Jaruzelskim "silnie starszy pan, kombatant, syberyjski zesłaniec, absolwent dobrej szkoły katolickiej, pełniący w swoim czasie odpowiedzialne funkcje państwowe, wojskowe".

DOSTĘP PREMIUM