Bielan: To co zrobił sztab Komorowskiego to zwykłe pieniactwo

Nie będziemy zwlekać ze sprostowaniem. Zgodnie z decyzją sądu mamy na to 48 godzin od momentu doręczenia postanowienia - mówił Adam Bielan z PiS w TVN24. Bielan rozmawiał o dzisiejszym wyroku sądu ze Sławomirem Nitrasem z PO.

Dziś Sąd Apelacyjny ostatecznie nakazał, żeby prezes PiS sprostował wypowiedź o rzekomym poparciu Bronisława Komorowskiego dla prywatyzacji służby zdrowia.

Czy w Platformie Obywatelskiej jest poczucie triumfu? - pytał się Nitrasa Grzegorz Kajdanowicz. - W pewnym sensie tak, ale nie zobaczy pan na naszych twarzach uśmiechu złośliwości. Nie byliśmy przekonani w 100%, że sąd nasze argumenty podzieli, ale byliśmy przekonani, że mamy rację - odpowiadał Nitras.

- Mamy trochę poczucie straconego czasu - dodał - Te kilka dni można było poświęcić na coś innego. (...) Sprawę uważamy za zamkniętą. I taka rada dla sztabowców i pani Kluzik-Rostkowskiej: żeby po prostu nie chodzić tą drogą, bo to się nie opłaca. Nie kłamać - mówił.

Bielan: To zwykłe pieniactwo

- To co zrobiła PO i sztab Bronisława Komorowskiego to zwykłe pieniactwo - mówił o pozwie Bielan - Dziś przeczytałem, że premier Donald Tusk jest z tego powodu bardzo niezadowolony. (...) To, co orzekł sąd, to fakt, że Bronisław Komorowski zmienił zdanie. Być może przestał on używać słowa prywatyzacja, ale to nie oznacza, że jego działania nie zmierzały w tamtym celu - stwierdził.

- To znowu jest niepotrzebne, znowu mówi pan nieprawdę. Jeszcze pan nam zarzuca pieniactwo. My musimy jakoś reagować na tego typu nieprawdy - odpowiadał mu Nitras, dodając, że premier Tusk wyraził radość z wyroku sądu. - Ja uważam, że Jarosław Kaczyński nie ma już nawet moralnego prawa mówić w tej kampanii o problemach służby zdrowia, bo co słowo to kłamstwo - podkreślał Nitras.

- Zaraz pan się narazi na proces z naszej strony. Proszę, żeby pan ważył słowa - ostrzegł go Bielan.

DOSTĘP PREMIUM