Debata: Komorowskiego przygotowuje premier, Kaczyński szykuje się sam

PRZEGLĄD PRASY. Komorowskiego do najbliższej debaty przygotowuje ścisłe kierownictwo Platformy Obywatelskiej - informuje ?Dziennik Gazeta Prawna?. Prezes Prawa i Sprawiedliwości z kolei przygotowuje się sam. - Wierzymy w jego inteligencję - mówi polityk związany z Kaczyńskim.

- Marszałek nie przygotowuje się w jakiś szczególny sposób. Nie ma na to czasu, bo ciężko pracuje - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Małgorzata Kidawa-Błońska, rzecznik sztabu Bronisława Komorowskiego. Gazeta jednak nieoficjalnie dowiedziała się, że marszałka do debaty przygotowuje premier Donald Tusk, szef klubu parlamentarnego PO Grzegorz Schetyna oraz doradca premiera ds. wizerunku - Igor Ostachowicz.

Z kolei Jarosław Kaczyński do debaty przygotowuje się sam - tak twierdzi Joanna Kluzik-Rostkowska, szefowa sztabu kandydata PiS. - Wierzymy w jego inteligencję i wyjątkową pamięć - mówi gazecie jeden ze współpracowników Kaczyńskiego.

Rozmówcy gazety przyznają jednak, że najbliższa debata prezydencka nie miała takiego wpływu na wynik wyborów jak debata Tusk - Kaczyński z 2007 roku.

Więcej w dzisiejszym "Dzienniku Gazecie Prawnej" .

DOSTĘP PREMIUM