Kaczyński kontra Messi. Kogo w niedzielę pokaże TVP1

Czy w niedzielę wieczorem w TVP1 obejrzymy mecz Argentyna-Meksyk, czy też debatę Kaczyński-Komorowski? Telewizja ciągle szuka odpowiedzi na to pytanie. Na razie wygrywa mecz.

Niedzielna debata kandydatów na prezydenta będzie miała poważnego kontrkandydata w postaci mundialu. Piłkarskie Mistrzostwa Świata wkraczają bowiem w decydującą fazę.

Jarosław Kaczyński i Bronisław Komorowski i tak mogą się cieszyć, że najciekawsze niedzielne starcie: Niemców z Anglikami, zaplanowano na godz. 16, a nie 20:30. Z debatą kandydatów na prezydenta będzie więc konkurował inny mecz 1/8 finału: Argentyna kontra Meksyk.

Do tej pory najwięcej widzów przed telewizorami zgromadził mecz Brazylii z Koreą Północną - śledziło go 4,5 miliona odbiorców - a to o ponad pół miliona więcej, niż widownia debaty czterech kandydatów przed pierwszą turą. Tamta dyskusja pod względem ilości widzów wygrała jednak z transmitowanym równocześnie meczem fazy grupowej Niemcy - Australia.

Teraz kibice staną przed fundamentalnym wyborem: oglądać oratorskie popisy Kaczyńskiego i Komorowskiego, czy futbolowe sztuczki Messiego i spółki?

Telewizja ciągle zastanawia się co zrobić z debatą. Póki co na stronie internetowej TVP widnieje informacja, że w Programie 1 będzie transmitowany mecz. Podobną informację rozsyła też mailowo Redakcja Oprawy, Promocji i Mediów Interaktywnych.

Rzecznik TVP w rozmowie z TOK FM zapewnia jednak: - Jeżeli debata rzeczywiście się odbędzie, to na pewno pokażemy ją w TVP1. Mecz przeniesiemy do TVP2.

Co będziesz oglądał w niedzielę wieczorem?

DOSTĘP PREMIUM