Tusk krytykuje Palikota za słowa o patroszeniu Kaczyńskiego: wstydzę się ich

Donald Tusk w RMF FM skrytykował Janusza Palikota za jego wypowiedź dla programu satyrycznego o polowaniu i patroszeniu Jarosława Kaczyńskiego: To głupie słowa. Wstydzę się ich. Premier nie zapowiedział jednak żadnych kroków dyscyplinarnych w stosunku do posła PO.

Janusz Palikot wypowiedział się dla programu "Szymon Majewski Show". Mówił o tym, że Jarosław Kaczyński zostanie upolowany, wypatroszony, a jego skóra sprzedana.

Od wczoraj, kiedy film pojawił się w sieci, nie milkną komentarze. Opozycja twierdzi, że to kompromitacja PO. - To głupie słowa. Wstydzę się ich - przyznał dziś Donald Tusk w "Kontrwywiadze" radia RMF FM.

- Janusz Palikot uważa, że jest dobrym artystą kabaretowym, ale jego słowa przestały być śmieszne - stwierdził premier.

Nie chciał powiedzieć jednak, czy polityka słynącego z barwnego języka i kontrowersyjnych zachowań czeka jakaś kara.

Tusk powiedział, że nie ma w ręku wagi i nie wie, czy straty z powodu działalności Palikota przeważyły zyski. - Jego słowa świadczą o zaniku instynktu etycznego i to mnie bulwersuje - powiedział premier i dodał - Gdyby w partiach politycznych wyrzucano za głupotę, to byłoby to bardzo ekskluzywne kluby.

Dziś odbywa się w Warszawie zjazd Platformy Obywatelskiej. Ma ona wybrać nowego szefa, ale głównym punktem programu jest zamanifestowanie poparcia dla Bronisława Komorowskiego, kandydata tej partii na prezydenta.

DOSTĘP PREMIUM