Kto zwycięzcą debaty wyborczej? Staniszkis: remis

Debata między Bronisławem Komorowskim a Jarosławem Kaczyńskim zakończyła się remisem - oceniła socjolog prof. Jadwiga Staniszkis. Prof. Tomasz Nałęcz wytknął jednak prezesowi PiS, że zaliczył poważną wpadkę mówiąc, że ?Polska z Rosją powinna paktować w sprawie Białorusi?.

Runda I: polityka społeczna - pełny zapis Runda II: gospodarka - pełny zapis Runda III: polityka zagraniczna i sprawy bezpieczeństwa - pełny zapis

- Marszałek mówił bardzo kwieciście, a Kaczyński bardziej konkretnie - wyjaśniała swój werdykt prof. Staniszkis, która była gościem TVN24. Jej zdaniem Bronisław Komorowski gorzej wypadł w części poświęconej gospodarce.

- Opowiedział się też za obroną emerytur mundurowych mimo, że w programie rządu zasadnicze są zmiany w tej kwestii - zauważała socjolog. Dodawała, że kandydat PiS "pokazał wielką klasę" mówiąc o sprawie wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

"Nastąpiło odsłonięcie farbowanego lisa"

- Skoro mówi pani, że jest remis, a jest pani przecież kibicem Kaczyńskiego, to wygląda na to, że wygrał Bronisław Komorowski. Był w świetnie przygotowany, w lepszej formie i w natarciu - odpowiadał w tym samym studiu TVN24 z kolei prof. Tomasz Nałęcz i wskazywał: -Kaczyński zaliczył potworną wpadkę. Nastąpiło odsłonięcie tego farbowanego lisa. Jak kandydat na prezydenta mógł powiedzieć, że Polska z Rosją będzie paktować na temat Białorusi - oburzał się.

Prof. Nałęcz zauważał też, że kandydat Platformy na prezydenta dzięki debacie mógł bardziej przekonać wyborców lewicowych. - I nie musiał im specjalnie podlizywać się specjalnie - twierdził. - Kaczyński z kolei spadł do podziemi. Mówił, że przeżywaliśmy Polskę szczęśliwą w latach 2005 - 2007. A to jest Polska, która jest winna śmierci Blidy - wskazywał prof. Tomasz Nałęcz.

Twoim zdaniem debatę Kaczyński - Komorowski wygrał:

TOK FM PREMIUM